חיי הלילה

ג'ין- מה הופך את המשקה הזה לכה מיוחד?

אז מה משותף למלכת אנגליה, וינסטון צ'רצריל והראפר סנופ-דוג? שלושתם מעריצים מושבעים של המשקה ג'ין, ומסתבר שלא רק הם. האומה הגרמנית אוהבת את המשקה הזה וכיום תוכלו למצוא אותו בכל רחבי גרמניה- הן בבתים הפרטיים והן בברים האופנתיים ביותר.

לג'ין היסטוריה ארוכה וצבעונית. ג'וניפר (ערער בעברית), אחד המרכיבים העיקריים של הג'ין, הוא למעשה צמח מרפא אשר שימש בעבר לטיפול במגוון רחב של מחלות, כולל מחלות במערכת העיכול. לכן, אין זה מפתיע שאת המצאת המשקה מייחסים לרופא ומדען הולנדי בשם פרנסיסקוס סילביוס. ג'ין זכה לפופולריות גדולה בקרב האצולה ההולנדית, וחיילים אנגלים אשר היו מוצבים בהולנד, הביאו איתו עמם בחזרה לבריטניה.

המלחמה על הג'ין

בסוף המאה ה-17 ותחילת המאה ה-18 תהליך הייצור של הג'ין היה קל וזול. באנגליה, העלייה בפופולריות של המשקה היתה קשורה גם לעובדת היותו פטור ממס וכולם יכלו לזקק אותו בצורה חוקית גם בתנאים הביתיים. לא פלא, אם כן, שצריכת הג'ין יצא במהרה מהפרופורציות במהלך התקופה אשר נודעה בשם "שיגעון הג'ין". הג'ין היה זול אפילו יותר מבירה והצריכה השנתית עמדה על 90 (!) ליטר לאדם. לממשלה האנגלית לא הייתה ברירה אלא להגביל את צריכת הג'ין, ובשנת 1736 היא חוקקה את "חוק הג'ין" אשר נועד להגביל את הייצור שלו לבתי זיקוק מורשים בלבד. אף-על-פי-כן, ג'ין "פשוט" עדיין היה זמין, אם כי בשם אחר. רק כעבור שנים, ובעזרת חוק אחר, הצליחה ממשלת אנגליה לרסן את צריכת המשקה המוגזמת. "חוק ג'ין" משנת 1751 הסדיר בבירור את איכות הג'ין, והמחיר שלו עלה משמעותית, כך שלא כולם יכלו להרשות לעצמם לשתות אותו יותר. עד הסוף מאה ה-18 אנשים שתו ג'ין בגרסתו הנקייה בלבד, ללא ערבובים.

השילוב המוכר לנו היום של שתיית ג'ין עם טוניק נולד בעצם במושבות הבריטיות הטרופיות כמו הודו, שם מחלת המלריה גבתה קורבנות רבים בקרב החיילים הבריטים. הם נהגו להוסיף ג'ין למשקה הכינין, אשר שימש למניעת המחלה (פירושו המילולי של "טוניק" הינו "תרופה" באנגלית).

עם מלפופן או בלי? זאת השאלה!

"עדיף לוותר על המלפפון" אומר פיליפ דנץ, מומחה לג'ין והבעלים של בר "ג'ין צ'ילה" בברלין. המלפפון לדבריו בעצם מסווה את הטעם ואת הניחוח של הג'ין. עד לפני כמה שנים נתפס הג'ין & טוניק כמשקה לאנשים זקנים, בעיקר בגלל טעמו המר, ואת המרירות הזאת ניסו להסתיר בעזרת פרוסת המלפפון. גם המותג הפופולרי של ג'ין "הנדריקס," אותו מגישים באופן מסורתי עם מלפפון ופלפל טרי, תרם למגמה. דנץ מציע כ-500 סוגים של ג'ין בבר שלו, אשר פועל בהצלחה בשכונת פרידריכסהיין בואכה קרוייצברג מאז 2014. הוא גם מארח באופן קבוע ערבי טעימות במקום. האם הוא שותה בעצמו משהו מלבד ג'ין? "רק מים! לא שתיתי שום דבר אחר במשך תשע שנים, לא יין, לא בירה או כל דבר אחר.

לפעמים זה קשה, במיוחד אם אני יוצא לבלות, אבל אם אני לא מוצא ג'ין טוב, אני נשאר ללא אלכוהול ", הוא אומר. אין לו ג'ין מועדף לדבריו, והעדפות שלו קשורות לעונות השנה ולמצבו הבריאותי. "אם כואב לך הגרון, למשל, אז עדיף שתשתה ג'ין שמבוסס על אקליפטוס".

ג'ין בטעם תות לכולם!

לחובבי ג'ין מתחילים פיתח דנץ שיטה פשוטה מאוד. על אחד הקירות בבר שלו ישנה רשימה של טעמים שונים. האורחים יכולים לבחור טעם שהם אוהבים והוא ימליץ להם על ג'ין בהתאם לכך. הוא יכול להטעים את הטעמים הנכונים גם עבור כאלה שמעולם לא שתו ג'ין לפני כן: "תגיד לי מהו טעם הגלידה האהובה עליך ואני אתאים לך ג'ין שתאהב!". הוא מאשר אגב את הטענה שאין הבדלים משמעותיים בטעמים של גברים ונשים כשזה מגיע לג'ין. "גברים אוהבים ג'ין בטעם תות בדיוק כמו הנשים" הוא אומר.

ומה הן החלופות לג'ין עם טוניק? "אפשר תמיד לנסות לשתות את הג'ין בצורתו הטהורה, אם כי קשה להבחין בין ג'ין נקי אחד לשני, אז אתם לא תדעו להעריך באמת את התוספת של הלימון, הליים או הלמון גראס". אלה המיקסים של הג'ין עם מי הטוניק, הסודה או הג'ינג'ר אייל, שמאפשרים בעצם לניחוחות השונים להתפתח.

כמו כן, חשוב מאוד להשתמש בהרבה קרח, כי ככל ששמים יותר קרח, ככה המשקה ישמור על הקור הטבעי שלו לאורך זמן רב יותר. אחד היתרונות של ג'ין אגב, זה שהקרח לא באמת מדלל אותו. וגם- עדיף לא לשתות אותו עם קש. " הקש מרחיק אותך מהמקורות של הטעם והריח", אומר דנץ, " כתוצאה מכך, גם אם הג'ין עצמו הוא טוב, הוא לא יוכל לבטא את עצמו במלואו".

ומה לגבי ההנגובר?

"אם הגזמת בשתיית הג'ין שלך, אין הרבה מה לעשות בשביל למנוע את תחושת ההנגובר ביום למחרת. אבל כדאי לשים לב לכמות הסוכר במי הטוניק שלכם" מייעץ דנץ. "באופן מפתיע, תכולת הסוכר במי טוניק היא גבוהה יחסית, למרות שלא מרגישים את זה. ב-100 מ"ל של טוניק יש כ-9 גרם סוכר. לשם השוואה, 100 מ"ל של משקה קוקה קולה מכיל 10.4 גרם סוכר. קשה להבחין בטעם הסוכר בגלל הכינין והחומצה הציטרית שבטוניק, אבל הוא זה שעוצר את מי הטוניק מלהיות מרירים/חמוצים מדי".

באופן כללי, מציאת האיזון הנכון בין הג'ין לטוניק הוא עניין סובייקטיבי לחלוטין: "כנדאי לגשת לזה בהדרגה. תתחילו עם יחס של 50:50 ותחליטו בעצמכם. רק תזכרו שבשלב מסויים טעם מי הטוניק ישתלט על הטעם של הג'ין".

מותגי ג'ין גרמניים

לדברי פיליפ דנץ, העובדה שתהליך הייצור של ג'ין הוא פשוט כל-כך, תרמה רבות להייפ שנוצר סביבו. בגדול כל מה שצריך זה גרגירי ערער. גם לזקק אותו לא לוקח הרבה זמן. למעשה, דנץ מייצר בעצמו, יחד עם מומחה מקומי לזיקוק, מותג ג'ין בשם “Like Berlin”. באופן כללי קשה למצוא כיום אזור בגרמניה שבו לא מיוצר ג'ין. יצרני הג'ין הגרמנים גם הופכים ליצירתיים יותר ויותר, ע"י שימוש במגוון רחב של בסיסים ומרכיבים בוטניים (מרכיבים ארומטיים, כגון קליפת הדרים או לבנדר) כדי להוסיף טעמים ייחודיים למותגים שלהם.

הנה רשימה קצרה של כמה ממותגי הג'ין הפופולריים אשר מיוצרים בגרמניה:
* Berliner Brandstifte– ג'ין קלאסי יבש מצמח הג'וניפר, עם בסיס חיטה מסונן שבעתיים.
http://www.berlinerbrandstifter.com/en/brandstifter-gin/
* Monkey 47 – המיוצר ביער השחור, והוא אחד ממותגי הג'ין הידועים ביותר בגרמניה
https://www.gin-kingdom.de/monkey-47
* Niemand from Hanover– בעל טעם אופייני המבוסס על המרכיסים הבוטנים של לבנדר, אלגום ורוזמרין
http://www.niemand-gin.de/impressum.php
*Ferdinands– המבוסס על ענבי ריזלינג הגדלים בסארבורגר, חבל ארץ בדרום-מערב גרמניה הגובל בצרפת ולוקסמבורג, אשר ידוע כאיזור גידול הגפנים וייצור היין.
https://www.ferdinandsgin.de/
* Windspiel premium dry gin– אשר משתמש בתפוחי אדמה הגדלים באדמה וולקנית עשירה כבסיס למשקה.
https://www.windspiel-manufaktur.com/altersabfrage

***מותג הג'ין הכי ייחודי בעולם, הוא ככל הנראה המותג "דמעות חד-קרן" המיוצר בכלל באנגליה. כן, הטרנד של חדי-הקרן הגיע גם לעולם האלכוהול. הג'ין הזה מכיל פתיתי כסף אכילים, שאמורים לייצג את הדמעות. למרבה הצער של היצרן, המומחים לא התלהבו, בלשון המעטה, מהטעם של המשקה הזה.

ברים בברלין המתמחים בג'ין:
Gin Chilla
כתובת: Warschauer Str. 33, 10243 Berlin
שעות פתיחה: ראשון עד חמישי 19:00 עד 01:00, שישי ושבת 19:00 עד 03:00

House of Gin in Hotel Palace
כתובת: Budapester Str. 45, 10787 Berlin
שעות פתיחה: כל יום מהשעה 18:00 ועד הלקוח האחרון

Bar in Motel One Upper West
כתובת: Kantstraße 163/165, 10623 Berlin
שעות פתיחה: ראשון עד חמישי 18:00 עד 01:00, שישי ושבת 19:00 עד 02:00

Botanical Affairs
כתובת: orstraße 95, 10119 Berlin
שעות פתיחה: ראשון עד חמישי 18:00 עד 24:30, שישי ושבת 18:00 עד 02:00

G & T Bar
כתובת: Große Präsidentenstraße 6-7, 10178 Berlin
שעות פתיחה: ראשון ושני מהשעה 18:00 ועד 01:00, שלישי עד חמישי 18:00 עד 02:00, שישי ושבת 18:00 עד 03:00

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, חיי הלילה בברלין

"ברים על החוף" הכי שווים בברלין

למרות שלברלין אין ים, הקונספט של בר-חוף (Beach Bar) פופולארי כאן מאוד בתקופת הקיץ החמה. בין אם אתם תיירים או ברלינאים ותיקים, היפסטרים צעירים או הורים לילדים, העיר מציעה לכם מגוון רחב של ברי-חוף וכל אחד ימצא כאן את מבוקשו. הכנו עבורכם רשימה של המקומות המומלצים ביותר. תיהנו!

YAAM

ממוקם בצמוד לגשר המחבר בין השכונות קרוייצברג ומיטטה, YAAM הוא אחד הברים על החוף הוותיקים ביותר בעיר (הוא קיים כבר מעל 20 שנה), וללא ספק אחד הכיפיים שבהם. המקום מציע, בנוסף לרצועת חול נאה אשר משקיפה על נהר השפרה, עם כיסאות חוף, שולחנות עץ, ספסלים, מגרשי כדור-עף וכדורסל, חצר משחקים לילדים ומוסיקת רגאיי שמחה, גם דוכני אוכל אקזוטי (מומלץ במיוחד הדוכן הקאריבי) ובירות מאפריקה וג'מאייקה.

פירוש השם של המקום הינו Youth African Art Market (שוק אומנות עבור הנוער האפריקאי) והוא אכן מתגאה באג'נדה חברתית מפותחת ומשמש גם כמרכז קהילתי פורה עבור הקהילה האפריקאית בעיר. המקום מארח אין-ספור הופעות רגאי ומסיבות היפ-הופ אשר מתפרסמות באתר האינטרנט שלו. ידידותי מאוד גם למשפחות עם ילדים!

כתובת: An der Schillingbrücke 3, 10243 Berlin
שעות פתיחה: כל יום מ-11:00 ועד חצות
https://www.yaam.de

Strandbar Mitte

ממוקם בלוקיישן הכי מרכזי בברלין- ממול ל"אי המוזיאונים" ובמרחק דקות הליכה בודדות מאלכסנדר פלאץ ומהקשה מארקט, החוף הזה פועל בהצלחה גדולה מאז שנת 2004 ומציע למבקריו, בנוסף לנוף המרהיב של נהר השפרה, גם עצי דקל, כיסאות חוף, חול מיובא וריקודים. המון ריקודים!

ערבי סלסה, סווינג, טנגו וריקודי צ'ה צ'ה צ'ה נערכים כאן מדי לילה במהלך הקיץ, ואם טרם למדתם לרקוד אותם, אתם יכולים להגיע כשעה לפני ולקחת שיעורים למתחילים. הכניסה לרחבת הריקודים תעלה לכם 4 יורו ומחירי השיעורים נעים בין 7 ל-10 יורו. מומלץ במיוחד לזוגות- בכל הגילאים!

כתובת: Monbijoustraße 3b, 10117 Berlin
שעות פתיחה: הבר של המקום פתוח כבר מ-9 בבוקר, הפיצרייה מהשעה 12:00 והריקודים מתחילים סביבות השעה 19:00.
https://www.monbijou-theater.de/strandbar-tanz.html

Badeschiff

על מנת להגיע לבר-החוף Badeschiff (שפירוש שמו בגרמנית הוא שילוב המילים "אוניה" ו"רחצה") צריך לעבור בין מפעלים נטושים מרוססים בגרפיטי אשר לא מבשרים טובות. אבל ברגע שנכנסים למתחם, שוכחים מהכל. עם נוף עוצר נשימה של גשר הצריחים האדומים המפורסם, המחבר בין קרוייצברג ופרידריכסהיין, מצד אחד (ומגדל הטלוויזיה הרחק באופק), ופסל "האדם המולקולרי" ופארק טרפטו מהצד השני- זהו מקום נפלא לבלות בו יום קיץ שמשי. Badeschiff ידוע בזכות בריכת השחייה היפהפייה שלו, עם המים התכולים, אשר ממוקמת ישירות על נהר השפרה, ככה שכששוחים בה מרגישים כאילו שוחים בתוך הנהר עצמו (ללא חוויית מי הנהר העכורים). אורך הבריכה הוא 30 מ' ועומקה 2 מ', והיא עומדת על מה שהיה פעם אסדה.

הפסקול במקום הינו מוסיקה אלקטרונית עדכנית, ובבר מגישים בירות וקוקטיילים במחירים הגיוניים. בנוסף, במהלך היום מתקיימים כאן שיעורי יוגה ושיעורים בגלישת סאפ ( גלשני חתירה בעמידה). בזכות כל אלה הפך Badeschiff למקום פופולארי מאוד הן בקרב המקומיים והן בקרב התיירים שמבקרים בעיר. המקום מתאים במיוחד עבור הקהל הצעיר אבל גם משפחות עם ילדים קטנים ייהנו כאן מאוד. הכניסה עולה 5 יורו מחיר רגיל ו-2 יורו מחיר לסטודנטים.

כתובת: Eichenstr. 4, 12435 Berlin, Germany
שעות פתיחה: בכל ימות השבוע, מ-8:00 בבוקר ועד חצות.
http://www.arena.berlin/en/location/badeschiff/

Sage

בר החוף Sage, השייך למסעדת שף יוקרתית בעלת אותו שם, ממוקם על גדת נהר השפרה בצד של קרוייצברג, בתוך מתחם מפעלים אשר הוסב לאזור של קניות, בילוי ופנאי. על רצועת חוף חולית בגודל של 600 מ"ר תמצאו אין ספור פינות חמד, כיסאות חוף, עצי דקל וכן ספינה נטושה אחת המשמשת גם כעמדת די.ג'ייז במהלך מסיבות הקיץ המטורפות הנערכות כאן מדי חודש.

הפלוס הגדול של המקום הוא החנות הענקית של Zalando outlet הממוקמת בצמוד, אשר מציעה מגוון רחב של בגדים ונעלי מעצבים ב-60% אחוז הנחה. מומלץ בחום לסיים את מסע הקניות על החוף של Sage, וליהנות מהפסקול של מוסיקת צ'יל אאוט משובחת וקוקטייל קייצי ביד. הכניסה לחוף הינה בחינם.

כתובת: Koepenicker Str. 18-20, 10997 Berlin
שעות פתיחה: מ-14:00 בצהריים ועד אחרון האורחים.
http://www.sage-restaurant.de/cms/beach

Deck5

מי אמר שבר-חוף חייב להיות ממוקם ליד נהר או על תעלת מים? Deck5 למשל, אשר קיים מזה 11 שנים וחולש על שטח עצום של 1000 מ"ר, ממוקם בקומה השביעית של קניון "שונהאוזר ארקדן" שבשכונת פרנצלאור ברג ועל מנת להגיע אליו צריך לעלות לקומה האחרונה במעלית של החניון. כיאה לאזור הבורגני בו הוא נמצא, המקום מעוצב בטוב-טעם יוצא דופן, עם שמשיות לבנות ענקיות, רהיטי לאונג' יוקרתיים, פסלים מהמזרח הרחוק וצמחייה אקזוטית. החול הלבן והרך מזמין את האורחים לחלוץ נעליים, להשתרע על אחד מכיסאות החוף וליהנות מהנוף יפהפה של קו הרקיע של ברלין.

שווה להישאר כאן גם כשהשמש יורדת, אז עולים מיטב הדי.ג'ייז המקומיים לנגן סטים חיים של מוסיקת טכנו עדכנית, המזוהה כך-כך עם העיר. בנוסף לקוקטיילים, המקום מגיש גם מנות ברביקיו, פיצות גרמניות דקות (Flamkuchen) ומגוון של קינוחים.

כתובת: Schönhauser Allee 79, 10439 Berlin
שעות פתיחה: מ-12:00 ועד מתי שנגמר
http://www.freiluftrebellen.de/en/

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, חיי הלילה בברלין, כללי

המלצות לסבב ברים אקסקלוסיבים בברלין

שמה של ברלין יצא למרחקים בזכות חיי הלילה התוססים שלה. עם זאת, עד לפני כמה שנים מי שעמדו באור הזרקורים היו מועדוני הלילה וסצנת מוסיקת הטכנו ואילו עכשיו מי שזוכים לעדנה מחודשת הם דווקא הברים והמסעדות של העיר. כיום לברלין יש סוף סוף ברים מהשורה הראשונה להתגאות בהם, כאלה שעומדים בסטנדרטים הבינלאומיים ומסוגלים לספק כל גחמה ללקוח הצמא. בחרנו עבורכם את הטובים ביותר:

Bar Milano

אנו ממליצים להתחיל את הערב בבר האפריטיפים הפופולארי "בר מילאנו" שליד רוזנטלר פלאץ, עם כוס של פרוסקו או נגרוני- משקה האייקוני, אשר הומצא בשנות ה-60 בבר "באסו" האגדי במילאנו. המשקה המקורי מורכב מג'ין, ורמונט אדום וקמפרי ואילו כאן מכינים וריאציה קצת שונה שלו, כאשר את הג'ין מחליף יין מבעבע, אשר נותן למשקה טעם מרענן יותר. המשקאות מגיעים כולם מלווים בטאפס קטן, ותפריט האוכל המצומצם מציע גם מבחר של מנות פניני, קרפצ'יו ופלטות של נקניקים וגבינות, אשר מביאים לברלין את הטעמים האותנטיים של צפון איטליה.

את המקום עיצב האדריכל הגרמני טילו רייך והאווירה מאופיינת בקווים נקיים וחמימים של עיצוב איטלקי מודרני, עם דלפק מרשים משיש. השעות העמוסות של הבר הן בין שש לעשר בערב ושווה להגיע מוקדם על מנת לתפוס מקום בפנים.

כתובת: Brunnenstr. 11, 10115 Berlin
שעות פתיחה: כל יום, מ-16:00 ועד חצות

Pauly Saal

אם אתם מחפשים אווירה שקטה יותר, או מקום לקחת אליו לקוח עסקי, הלאונג' בר האלגנטי של מסעדת "פולי סאל" עטורת כוכבי מישלן יכול להיות בחירה טובה עבורכם. ממוקם בלב מיטטה, במבנה יפהפה אשר שימש בעברו כבית-ספר יהודי לנערות, העיצוב של המקום כולל ספות וכורסאות מעור שחור וחום, שפע של עץ, שטיחים עתיקים ושנדלירים מתחילת המאה ה-19 וקירות צבועים בירוק בקבוק.

ארנה אנקר- השף עטור השבחים של המקום, אחראי גם על תפריט האוכל של הבר וזאת הזדמנות נהדרת לטעום מהמאכלים שלו במחירים זולים יותר ובאווירה יותר משוחררת. בין השאר תוכלו לטעום כאן מנה אלוהית של כרובית מטוגנת או מנה של פרוסות מובחרות של פילה בקר עם פירה תפו"א נימוח. בתפריט המשקאות החורפי קוקטיילים מעוררי תיאבון כגון "דבש-אגוזים סאוור" עם בורבון, אבקת אגוז, דבש ולימון או קוקטייל -קינוח Coffee Cobbler הכולל פולי קקאו עם ברנדי, חליטת קפה קר ותמצית תפוזים. לא בכדי זכה המקום בתואר "בר-מסעדה של השנה" ע"י המגזין Falstaff.

כתובת: Auguststrasse 11 – 13, 10117 Berlin
שעות פתיחה: כל יום מ-18:00 ועד אחרון הלקוחות.

Bar Lebensstern

שיק עוד יותר קלאסי מחכה לכם ב"בר לבנשטרן" שבמערב העיר, אשר מזכיר באווירה שלו את המועדונים האנגליים המסורתיים, עם כורסאות עור מפוארות וקירות מחופים עץ עתיק. בשנת 2010 זכה הבר בתואר הנחשק World’s Best Drinks Selection”", בזכות תפריט המשקאות העשיר שלו, הכולל 50 (!!) עמודים של מבחר משקאות הוויסיקי, הג'ין והרום, אשר המסודרים בארונות תצוגה מזכוכית לאורך קירות הבר, ועוד 20 עמודים של קוקטיילים, שמחיריהם נעים בין 10 ל-68 יורו.

בתפריט האוכל תמצאו כאן המבורגרים, שניצל וינאי ומבחר גדול של דגים, כגון סרדינים ונתחי טונה, אשר מגיעים מלווים בלחמניות טריות הנאפות במאפיה הצמודה למקום. הבר שוכן בקומה הראשונה של אחוזה מפוארת, אשר היתה שייכת בעבר לכוכב הקולנוע האילם האני פורטן, ושימשה בשנות ה-20 הפרועות כקזינו בלתי-חוקי. בקומת הקרקע ממוקם הסניף המקורי של רשת בתי-הקפה "קפה איינשטיין".

כתובת: Kurfürstenstraße 58, 10785 Berlin
שעות פתיחה: כל יום מ-19:00 ועד 02:00 בלילה.

Victoria Bar

ממש מעבר לפינה, על רחוב פוטסדאמר התוסס, תמצאו את "בר ויקטוריה" האנין, אשר חוגג השנה יומולדת 15 . המקום מאופיין באווירה מתוחכמת, עם תאורת "ספוטים" רכה, שולחנות וכיסאות עץ צבועים בשחור וספות עור בהירות. הקירות מחופים טפטים בגוונים שונים של זהב וחום ועליהם תלויות יצירות אומנות של אמנים מודרנים כמו מרטין קיפנברגר, אנג'לה דווייר וגאווין טורק. בתפריט מבחר קוקטיילים אדיר במחירים סבירים למדי הנעים בין 10 ל-15 יורו (שימו לב כי בכל יום ישנו "האפי האוור" מהפתיחה ועד תשע וחצי בערב, המציע קוקטיילים במחיר אחיד של 8.5 יורו).

בתפריט האוכל מרק זנב שור, רוסטביף, פסטה ומבחר גדול של סנדוויצ'ים מעולים. בעלי המקום, אשר דוגלים ב"תרבות שתייה מתוחכמת", הוציאו השנה ספר בשם ”The School of Sophisticated Drinking” ובימי ראשון בשעות אחר-הצהריים מתקיימות במקום הרצאות על ההיסטוריה החברתית, התרבותית והפוליטית של המשקאות השונים.

כתובת: Potsdamer Straße 102, 10785 Berlin
שעות פתיחה: באמצע השבוע מ-18:30 עד 03:00. בימי שישי ושבת פתוח עד 04:00.

Buck & Breck

ונסיים עם הדובדבן שבקצפת- " Buck & Breck" עטור השבחים והפרסים, הקרוי על שמו של הקוקטייל המפורסם בעל השם הזהה. לא פשוט למצוא את הכניסה לבר הקטנטן והאקסקלוסיבי הזה- הסימן היחיד מבחוץ המרמז על קיומו הוא הפעמון עם כיתוב "בר" עליו, אשר מסתתר מאחורי דלת סודית מאחורי חלון ראווה ריק, בין תחנת המשטרה המקומית לבין ל"ביסטור דוריס" הוותיק. הוא מורכב מחדר אחד עם בר מלבני במרכז וסביבו 14 מקומות ישיבה בלבד. על העיצוב האלגנטי של המקום אחראי צוות מעצבי הפנים הדגולים של "באסק" מציריך והוא מאופיין בריהוט שחור "כבד" ורציני, תאורה רכה ויצירות אומנות אשר נבחרו בקפידה. תפריט המשקאות כולל שמפניה איכותית ומבחר מצומצם של קוקטיילים על בסיס ג'ין, וויסקי וברנדי, המתומחרים כולם בצורה סבירה למדי.

במידה ולא תמצאו בתפריט את מבוקשכם, הברמנים הקשובים והחברותיים ישמחו לבוא לקראתכם ולרקוח לכם משהו חדש. אנו ממליצים לסמוך עליהם- הם בהחלט יודעים את מלאכתם. לא לחינם זכה המקום במספר פרסים מאז נפתח בשנת 2010, כולל מקום נכבד ברשימת 50 הברים הטובים בעולם על ידי Drinks International 2015.

כתובת: Brunnenstraße 177, 10119 Berlin
שעות פתיחה: כל יום מ-19:00 בערב ועד 04:00 בלילה.

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, חיי הלילה בברלין

מסעדות חדשות ומרגשות בשכונת מיטטה

שכונת מיטטה שבמרכז ברלין ידועה במסעדות הנהדרות ועטורות כוכבי המישלן שלה ולאחרונה נוספו לרשימה ארבע מסעדות חדשות אשר מבטיחות להיות הדבר הגדול הבא:

PETER PAUL

את מסעדת "פיטר פול" הממוקמת על רחוב Torstraße התוסס, פתחו דייויד קניסיוס והייקו מרטינז, הכישרונות הצעירים שמאחורי המסעדה המצליחה Pantry על פרידריכשטראסה. אבל בניגוד למסעדת "פנטרי", בה התפריט נשען ברובו על מנות בשר ומטבח ים-תיכוני, כאן הם הלכו על קונספט חדשני ומהפכני (אפילו לברלין) – מנות מסורתיות מהמטבח הגרמני, אבל בצורת טאפאסים. בלוקיישן יפה ואלגנטי, עם מוסיקה נעימה ברקע וצוות מלצרים מנומס וחייכני, האורחים מוזמנים להתענג על מנות גרמניות קלאסיות עם פרשנות מודרנית. בין המנות המומלצות ביותר ניתן למנות את Königsberger Klopse (קציצות בשר פרוסיות ברוטב לבן), Kräuter- Maultaschen (כיסונים ממולאים גבינה קשה ועשבי-תיבול) ואת Sauerbraten, נתחי בקר אשר מוגשים לשולחן עם אגוזי לוז וענבים. התפריט המצומצם כולל 2 סוגי מרקים, 5 מנות של טאפאס קר, כ-10 מנות של טאפאס חם, כמה סלטים ו-2 קינוחים.

המחירים הזולים ( בין 4 ל-6 יורו למנה) מאפשרים לטעום מבחר עשיר של מנות. גם הצמחונים יוכלו ליהנות כאן ממבחר של מנות טעימות ונטולות בשר, כגון מרק אפונה חרפרף, מנת לפת על לחם שיפון ברוטב חמאה ותפוזים או סלט עדשים עם אגוזי מלך ובצל מטוגן. תפריט היין נשען ברובו על יינות מקומיים וכמו כן מספר קוקטיילים מעניינים, דוגמת מרטיני-אספרסו.

המסעדה פתוחה בימים שלישי עד שבת, בין השעות 17:00 ל-01:00 בלילה. בימי ראשון ושני המקום סגור.
כתובת: Torstr. 99, 10119 Berlin
http://www.peterpaul.berlin/

LOKAL

גם במסעדת "לוקאל" התפריט נשען על מטבח גרמני, אם כי מראה המסעדה, עם הקירות המסוידים בלבן, כיסאות הבר ממתכת ושולחנות מעץ גולמי, משרה תחושה של מינימליזם סקנדינבי דווקא. המנות (היקרות למדי) מבוססות ברובן על חומרי גלם מקומיים ועונתיים, עם שילובים מרעננים, כגון מנה של ביצים עלומות מבושלות עם כרובית, צנון, עלי סרפד ולתת; פילה בקר עם גזרים, ברוקולי, אספרגוס לבן ואוכמניות או מנה של נתחי עגל על מצע של סלק מבושל, כוסמת, עולש, עלי חזרת, ברוטב יין אדום צעיר (Federweißer).

התפריט דינאמי ומשתנה מדי יום, בהתאם לעונה, למזג האוויר ולמצב הרוח של השפים. השפים אגב, הם מארן טים וגארי הופנגרדנר, אשר מנהלים גם את המסעדה המצליחה "קנטינה" אשר מגישה את ארוחות הצהריים המשתלמות בעיר, בקומת הקרקע של משרד האדריכלים של דייויד צ'יפרפלד.

"לוקאל" פתוח כל השבוע, החל מהשעה 17:00 ועד אחרון הסועדים.
כתובת: Linienstraße 160, 10115 Berlin
http://lokal-berlin.blogspot.de/
.
ZENKICHI

"זנקיצ'י" ממוקמת אומנם מעבר לפינה ממסעדת "לוקאל", אבל במונחים קולינריים היא נמצאת ביבשת אחרת לגמרי. הכניסה למסעדה עוברת דרך שביל חצץ מעוטר עמודי במבוק ופנסים מנייר אורז והאורחים מוזמנים לסעוד בתוך גומחות פרטיות ואינטימיות, המכוסות חלקית ע"י וילונות גלילה יפנים עדינים. השפים מוטוקו ווטנאבה ושאול מרגוליס הביאו את הרעיון של בראסרי יפני מודרני הישר מניו יורק, שם הם מפעילים מסעדה דומה מזה מספר שנים בשכונת ברוקלין. על מנת ליהנות מכמה שיותר מנות, מומלץ בחום להזמין את תפריט הטעימות (65 יורו לתפריט טעימות רגיל, 48 לתפריט הטעימות הצמחוני) הכולל 8 מנות קטנות ומעודנות, עם מרק וקינוח. בנוסף המקום מציע תפריט סאקה עשיר ובירות יפניות.

כתובת: Johannisstr. 20, 10117 Berlin
המסעדה פתוחה כל יום, החל מהשעה 18:00
http://www.zenkichi.de

DAE MON

גם שורשיה של מסעדת "דיי מון" מגיעים מיבשת אסיה, אם כי הפעם מקוריאה, והיא דוגלת בתפריט פיוז'ן "עם ראש פתוח". הגישה הזאת משתלבת נהדר עם העיצוב האלגנטי והמלוטש של המסעדה, ועם המטבח הפתוח, החשוף לעיני הסועדים. השף של המסעדה הינו רפאל שוינמאן, אשר ניהל לפני כן את המטבח של מסעדת Reinstoff המהוללת, עטורת 2 כוכבי מישלן. כאן הוא רוקח מנות יצירתיות ומפתיעות, כגון מנה של "כרובית, ברוקולי, מלון ואגוז נמר" או "חזה של ברווז Challans עם כרוב קימצ'י אדום ופטל".

גם כאן ניתן לבחור בין תפריט "א לה קארט" לבין תפריטיה טעימות (4 מנות ב-56 יורו לסועד). מומלץ מאוד לנסות את הארוחה העסקית המשתלמת של המסעדה, הכוללת מרק, מנה עיקרית וקינוח תמורת 16 יורו בלבד.

המסעדה פתוחה לעסקיות צהריים בימים שני עד שישי, בין השעות 12:00 ל-14:30 ולארוחות- ערב בימי שני עד שבת, בין השעות 18:30 ל-23:00.
כתובת: Monbijouplatz 11, 10178 Berlin
http://dae-mon.com

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב חיי הלילה בברלין, כללי, להתפנק בברלין

אירועים מומלצים לחודש אוקטובר בברלין

אוקטובר כבר כאן וברלין הולכת ונצבעת בצבעי השלכת של הסתיו. זהו זמן נהדר לצאת ולטייל כמה שיותר ברחבי הפארקים, היערות ולצדי האגמים המדהימים שהעיר הזאת מלאה בהם. ואם חשקה נפשכם גם בפסטיבלים ואירועי תרבות אז מזל שאתם כאן- כי ברלין מעולם לא מפסיקה להפתיע. להלן כמה מהאירועים הבולטים והמומלצים ביותר אשר מצפים לכם במהלך חודש אוקטובר בברלין. תיהנו!

Berlin leuchtet ("ברלין המוארת")
29 לספטמבר עד 15 לאוקטובר

זהו פסטיבל האורות הראשון מתוך שניים, המתרחשים בעיר באוקטובר, והוא יאיר ו"יצבע" מבנים ציבוריים בתאורה זוהרת וצבעונית למשך 16 ימי הפסטיבל . הפסטיבל נוצר ע"י כמה מיוזמי "פסטיבל האורות" וזכה לאהדה גדולה בקרבתושבי העיר והמבקרים. בתים היסטוריים, קניונים, תחנות רכבת, גשרים ואפילו כמה מהפארקים הציבוריים בעיר יהיו מוארים בעזרת מערכות תאורה, קרני לייזר, מקרני וידיאו ומקרני תלת-מימד. בנוסף יציע הפסטיבל מגוון רב של מופעים מוסיקליים ואמנותיים, זיקוקי דינור וסיורים מודרכים למבקרים, המקיפים את החוויה החזותית והיוצאת דופן הזאת.

בעוד "פסטיבל האורות" יאיר את המבנים הגדולים והמפורסמים ביותר בעיר, הממוקמים באיזור מיטטה, Berlin leuchtet יתמקד במבנים הפחות מוכרים, אשר פזורים בכל רחבי העיר, על מנת להרים את מצב הרוח ולהוסיף צבע ושמחה לפני בוא החורף.
מתי: 29 לספטמבר עד 15 לאוקטובר, מהשעה 19:00 ועד חצות.
איפה: בכל רחבי העיר, לרבות שכונות מיטטה, טירגארטן, קרויצברג, פרידריכסהיין ושטגליץ. את כל המבנים והלוקיישנים ניתן לראות באתר הרשמי של הפסטיבל: http://berlin-leuchtet.com/karte/

חגיגות איחוד גרמניה
1-3 לאוקטובר

נפילת חומת ברלין ב -9 בנובמבר 1989סימנה את סוף עידן המלחמה הקרה וסללה את הדרך לאיחוד גרמניה כעבור שנה, ב -20 בספטמבר 1990. מאז חוגגים בכל שנה את החג הלאומי של איחוד גרמניה בחגיגות אשר נמשכות שלושה ימים סביב שער ברנדנבורג.

תכניית הבידור של הפסטיבל כוללת, בנוסף להופעות של מוסיקה חיה ודוכנים רבים של אוכל רחוב, אלכוהול וממתקים, גם שלל פעילויות המתאימות לכל המשפחה, כגון רכיבה על סוסים, מופעי קריוקי ותיאטרון, ומתקני שעשועים רבים.
מתי: 1 ו-2 לאוקטובר בין השעות 13 ל-22 בלילה, וביום שלישי, ה-3 לאוקטובר, מהשעה 12 עד 20 בערב.
איפה: ,Brandenburger Tor 1, Berlin 10117

פסטיבל האורות
6-15 לאוקטובר

במשך עשרה ימים, "פסטיבל האורות" הופך את ציוני הדרך ואת המונומנטים ההיסטוריים המפורסמים ביותר של ברלין, כמו שער ברנדנבורג, קתדרלת ברלין ומגדל הטלויזיה למיצגי אור מרהיבים. מומחי תאורה מגרמניה והעולם כולו יגיעו לברלין להקרין את יצירות האמנות הצבעוניות ועוצרות הנשימה שלהם על המבנים המוכרים ביותר בעיר. מלבד מופעי התאורה, אשר ישאירו אתכם ללא ספק פעורי פה לזמן רב, הפסטיבל כולל גם אירועי אמנות ומוסיקה מגוונים.

מומלץ לקחת את אחד מעשרות הסיורים המודרכים LightSeeing בשביל לא לפספס את נקודות השיא של הפסטיבל. הפסטיבל יכלול גם סדנאות צילום, אירועי "בית פתוח" במבנים נבחרים ואירועי צדקה למיניהם.
מתי: מ-6 עד 15 לאוקטובר, כל יום החל מהשעה 19:00 בערב ועד חצות.
איפה: מרבית האירועים מתרחשים במרכז העיר, במיטטה. לרשימה המלאה כנסו למפת האתר של הפסטיבל:
http://festival-of-lights.de/en/

פסטיבל האוכל
14-21 לאוקטובר

זוהי שנתו השלישית של "פסטיבל האוכל של ברלין"- תענוג גסטרונומי ואירוע חובה עבור כל מי שמגדיר את עצמו כ"פודי". מעל 50 מסעדות משתתפות השנה באירוע והוא נועד לשמש פלטפורמה לבחינת תרבות המזון של העיר על פי קטגוריות של בריאות, רב-גוניות, טרנדיות, איכות, ותוצרת מקומית ובינלאומית.
"המטה הראשי" של הפסטיבל, כפי שהמארגנים מכנים אותו, יתמקם במבנה המרשים של Kaufhaus Jandorf אשר נבנה בשנת 1904 בלב שכונת מיטטה ומשמש לאירועים שונים, ביניהם תצוגות אופנה, תערוכות וירידים. במהלך סוף-השבוע הראשון של הפסטיבל יהפוך המקום ליריד אוכל תוסס בן 2 קומות, עם מעל 70 דוכנים של יצרני אוכל מקומיים ובינלאומיים, יחד עם יזמים וסטארט-אפיסטים בתחום האוכל, אשר יציגו למבקרים את מרכולתם, יחד עם טעימות ושירותי ייעוץ שונים.

במידה ואתם לא מעוניינים לחכות זמן ממושך מדי בתור להיכנס ליריד, מומלץ לרכוש מראש כרטיסים לאירוע באתר האינטרנט של הפסטיבל.
מתי: 14 לאוקטובר (שבת) בין השעות 10 ל-22, 15 לספטמבר (ראשון) בין השעות 10 ל-21.
איפה: Kaufhaus Jandorf, Brunnenstraße 19-21, 10119 Berlin
בנוסף לאירוע המרכזי, הפסטיבל מתרחש בנקודות שונות בעיר, ועל כן שווה להיכנס לדף הרשמי של הפסטיבל ולהחליט איזה מהאירועים אתם מעוניינים לפקוד: http://www.berlinfoodweek.de/programm/

חודש הצילום האירופי
1 עד 31 לאוקטובר

יותר מ 120 גלריות ומוזיאונים בברלין ישתתפו השנה באירוע זה, אשר חוגג את אמנות הצילום, במה שנודע כ"פסטיבל הצילום הגדול ביותר בגרמניה". בצעד חסר תקדים, הוחלט כי השנה לא יהיה נושא אחד מוצהר לפסטיבל, וזאת על מנת לאפשר מגוון רחב יותר של אופני ביטוי, מה שמבטיח לנו כצופים אפילו יותר עניין מהרגיל.
פרטים נוספים, שעות פתיחה וכתובות הגלריה באתר של האירוע:
https://www.emop-berlin.eu/en/exhibitions/locations/

Halloween at Kino International
28 לאוקטובר

את חגיגות "ליל כל הקדושים" חוגגים אמנם ב-31 לאוקטובר, אבל בבית הקולנוע והאימה שבשכונת נויקלן מקדימים את החגיגות באופן מסורתי מזה מספר שנים עם תכנית יצירתית במיוחד. לבניין הנוצץ והמבריק הזה, המשלב אולם קולנוע עם מועדון לילה, ישנו גם צד אפל ומפחיד, שמקורותיו עוד בימים שלפני נפילת חומת ברלין. לאורחים תהיה הזדמנות אקסקלוסיבית לחקור את הבניין המרשים הזה, על ארבע קומותיו, אשר יהפוך ללילה אחד לסט ייחודי של סרטי אימה מצמררים.

בנוסף לסיורי האימה, תיערך במקום גם מסיבת תחפושת עם מוסיקת טכנו, לצד הופעות חיות ומופעי אימפרוביזציה.
מתי: 28 לאוקטובר, מ-23:00 בלילה ועד לשעה 7 בבוקר למחרת
איפה: Karl- Marx- Allee 33, 10178 Berlin, Germany

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, הבירה התרבותית, חיי הלילה בברלין

!Christmas Time

גרמנים אוהבים מאוד את חג המולד שלהם והם מתחילים לחגוג אותו כבר החל מ-21 לנובמבר, עם מעל ל- 60 שווקי כריסמס אשר צובעים את ברלין באורות החג הנוצצים. אספנו עבורכם רשימה של חמשת השווקים המומלצים והייחודיים מכולם. שיהיה חג שמח! או כמו שאומרים בגרמניה: Frohe Weihnachten !

 Weihnachts Zauber Gendarmenmarkt- המפואר והמפורסם מכולם

"מאובטח" בקצותיו על ידי המגדלים המפוארים של הכנסייה הצרפתית והכנסייה הגרמנית של כיכר ג'נדרמרקט ושל בניין Konzerthaus היפהפה, זהו שוק הכריסמס הכי מפורסם בעיר, ובצדק.
למרות שרוב הדוכנים נמצאים באוויר הפתוח, בבקתות עץ קסומות המציעות הכל מהכל- החל מיין חם מתובל
(גלוויין) ועד לתכשיטים ודברי עור, תמצאו כאן גם מתחם מקורה אשר מציע לצד עבודות אמנות שונות גם מפלט חמים מהכפור הברלינאי.

בנוסף, תוכלו ליהנות כאן מהופעות בידור ומוסיקה מהנות מאוד אשר מתרחשות על הבמה הממוקמת על מדרגות אולם הקונצרטים.
השוק לא מאוד גדול, יחסית לשווקים האחרים בעיר, והוא הופך לעמוס מאוד בשעות הערב. הכניסה למתחם הינה בתשלום של יורו אחד למבוגר (הילדים נכנסים בחינם) ולאורך השוק ישנן ארבע כניסות נפרדות. הטיפ שלנו הוא, שבמידה והגעתם לאחת הכניסות ולפניכם תור ארוך, תנסו את אחת משלושת הכניסות האחרות- ייתכן שיהיה לכם יותר מזל שם.

ואם אתם רוצים ליהנות מהנוף הפנורמי של הכיכר, וגם לשרוף כמה קלוריות על הדרך, אתם מוזמנים לטפס את 284 המדרגות ולהגיע לנקודת התצפית הממוקמת על גג הכנסייה הצרפתית. (הכניסה לגג היא בתשלום של 3 יורו למבוגר, ויורו אחד לילד).
אגב, זהו שוק חג המולד היחיד בעיר אשר נשאר פעיל גם בראש השנה האזרחית החדשה, עם מופע זיקוקים מרהיב בחצות.
תחנת הרכבת הקרובה לשוק היא Stadtmitte (U2/U6) והוא פתוח כל יום מ-11 בבוקר ועד 22 בערב.
https://www.gendarmenmarktberlin.de/wp/?lang=en

Berliner Weihnachtszeit am Roten Rathaus – אטרקציות לילדים

ממוקם בין Rotes Rathaus (בית העירייה האדום) לבין כנסיית מריה (Marienkirche), את השוק הזה קל לזהות מרחוק בזכות הגלגל הענק בגובה 50 מטר אשר ניצב במרכזו ואשר מציע, לאמיצים שביניכם, נוף עוצר נשימה של העיר כולה. בשוק הזה תמצאו מעבר לדוכני הנקניקיות, הממתקים, וקישוטי חג המולד הרגילים, גם משטח החלקה על קרח בגודל מרשים של 600 מ"ר, אשר מקיף את מזרקת נפטון המפורסמת של הכיכר. אין צורך להביא מחליקים מהבית- ניתן להשכיר אותם במקום תמורת 4 יורו בלבד. בנוסף לכל אלה, הילדים מוזמנים לקפוץ על הרכבת מיניאטורית אשר תיקח אותם למסע קסום דרך יער מאגדות המכוסה שלג מלאכותי.
השוק ממוקם בקרבה לאלכסנדרפלאץ כך שניתן להגיע אליו בקלות מכל מקום בעיר. הוא פתוח באמצע השבוע בין 12 ל-22 ובסופי שבוע מ-11 עד 22.
https://www.berlinerweihnachtszeit.de/

Lucia Weihnachtsmarkt in der Kulturbrauerei- חג מולד ברוח סקנדינבית

אל תפספסו את השוק הייחודי הזה, הקרוי על שמה של אלת האור הנורדית לוסיה, שאת הפסטיבל לכבודה חוגגים בכל מדינות סקנדינביה בכל שנה ב-13 לדצמבר. בין כותלי Kulturbrauerei ההיסטורי של שכונת פרנצלאואר ברג, במתחם אשר שימש בעברו כמבשלת בירה עצומת ממדים, מחכים לכם 40 דוכנים המציעים פינוקים משבדיה, דנמרק ופינלנד. אם אתם במצב רוח הרפתקני, ולא צריכים לנהוג את הדרך הביתה, מומלץ להתנסות בטעימות של סוגי היין החם השונים אשר מציעות כל אחת מהמדינות הנורדיות. מי יודע, אולי עד סוף הערב תצליחו להבדיל בין Glögg (משקה שקדים שבדי עם רום וברנדי) לבין Glögi (יין חם פיני בתוספת צימוקים וגרידת תפוזים)? ואם מסע הטעימות הזה לא יחמם אתכם מספיק, אז מעילי הפרווה אשר חוממו מראש לכבוד אורחי השוק, וישיבה סביב תנורי העצים המהבילים, יעשו את העבודה.

התחנה הכי קרובה לשוק הינה Eberswalderstrasse (U2/Tram M1/M10/M12) והוא פתוח כל יום באמצע השבוע החל מהשעה 15 עד 22 ובסוף שבוע מהשעה 13 עד 22.
https://www.lucia-weihnachtsmarkt.de/

Charlottenburg Palace- נוסטלגיה ומסורת

האטרקציה המרכזית של השוק הזה היא כמובן תפאורת הרקע המרהיבה שלה בדמות ארמון שרלוטנבורג המפואר, המהווה את פסגת אדריכלות הבארוק בגרמניה של סוף המאה ה-17. עם כ- 250 דוכנים, השוק מציע למבקריו מגוון רחב של עבודות יד, יחד עם מבחר מרשים של אופציות קולינריות מסורתיות, וכל זה באווירה נוסטלגית המתובלת בריח של ערמונים קלויים ולחם ג'ינג'ר הנאפה במקום במיטב המסורת הגרמנית. "יער החורף" הממוקם מול בית החממה הסמוך מציע למבקרים הקטנטנים של השוק מתקני שעשועים נוסטלגיים, כגון קרוסלה ורכבת-פסים קטנה.

תחנת הרכבת הקרובה הינה Westend (S41/S42/S45/S46) וכמו כן תחנת הרכבת התחתית Richard-Wagner-Platz (U7). בימי שני עד רביעי השוק פועל בין השעות 14 ל-22 ובימי שישי עד ראשון החל מ-12 עד 22.
https://www.wvdsc.de/

Spandau Christmas Market- הגדול מכולם

בכל שנה החל מ-23 לנובמבר ועד לחג המולד עצמו, הופך כל המרכז ההיסטורי של מחוז שפנדאו למה שנחשב לשוק חג המולד הגדול ביותר של ברלין. מאות דוכנים נפתחים לאורך הסמטאות של השכונה, כאשר מרכז ההתרחשות קורה סביב הכנסייה הגותית ע"ש ניקולאי הקדוש. בנוסף למבחר העצום של הדוכנים, תמצאו כאן גם מגוון רב של מוסיקאים ואמני-רחוב הלבושים בסגנון תקופתי של ימי-ביניים אשר יבדרו אתכם במיטב המסורת הגרמנית.
למרות שהשוק ממוקם בחלק המערבי של העיר, מחוץ למרכז ברלין, ניתן להגיע אליו בקלות הן בעזרת קו הרכבת S5 העוצר בתחנה של Berlin-Spandau והן ע"י קו הרכבת התחתית של U7. השוק פועל בימי ראשון עד רביעי משעה 11 עד 20 ובימי שישי ושבת עד 22.
https://www.partner-fuer-spandau.de/Weihnachtsmarkt-2016_956_0.html

ותודה רבה למדריך הטיולים מת'יו רובינסון מחברת הסיורים המאורגנים Berlin Experience אשר יצא אל הקור ועזר לאסוף עבורנו את המידע עבור הכתבה!

לפוסטים נוספים של מת'יו על ברלין כנסו ל :

Home

 

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, הבירה התרבותית, חיי הלילה בברלין, כללי
קניית דירה להשקעה

מקומות מומלצים לימי הקיץ החמים בברלין

הקיץ כבר כאן וזה הזמן לצאת החוצה, לספוג את אור השמש ולמצות את המיטב שיש לברלין להציע! העיר שופעת לא רק מוזיאונים ומרכזי שופינג, אלא גם פארקים ומדשאות, אגמים ויערות ושלל אירועי חוצות המתרחשים כאן בכל פינה. ובל לא נשכח את גינות הבירה המפורסמות של העיר, את החופים המלאכותיים ואת גגות הבר, אשר נפתחים במיוחד לכבוד העונה החמה ומספקים מפלט קריר ונעים מהמולת העיר הגדולה.

PRATER בפרנצלאור ברג

בפרטר מוזגים בירות מהחבית מאז שנת 1837, מה שהופך אותה רשמית לגינת הבירה (Beer Garden) העתיקה ביותר בעיר. ממוקמת על רחוב Kastanienallee התוסס, היא מהווה נקודת מפגש פופולרית עבור הברלינאים
בערבים ובסופי שבוע ועם זאת עדיין שומרת על אווירה ביתית רגועה ונעימה. המקום מציע בירת פילס מתוצרת עצמית ומאכלים גרמניים קלאסיים דוגמת שניצל וינאי ונקניקיות חזיר מעושנות. אחרי רדת החשיכה נדלקים על העצים אורות כריסמס אשר מוסיפים נופך קסום ורומנטי לאווירה.
https://www.pratergarten.de/e/

CAFÉ AM NEUEN SEE בטירגארטן

בין גינות הבירה הידועות והפופולריות ביותר בברלין תמצאו את CAFÉ AM NEUEN SEE, אשר נמצא בלב פארק טירגארטן, לא רחוק מבניין הרייכסטאג האייקוני. ממוקם לצד אגם, בינות עצים עתיקים אשר יקררו אתכם גם בימי הקיץ החמים ביותר, המקום הזה הפך ליעד אטרקטיבי הן עבור התיירים והן עבור המקומיים. כאן ניתן לשכור סירת משוטים לשוט בה על האגם או פשוט להירגע על אחד מספסלי הפיקניק וליהנות מבירת חיטה טרייה הנמזגת כאן ישירות מהחבית, לצד פרצלים, פיצות פריכות וארוחות בוקר מפנקות. המטרה היא לראות ולהיראות, ובין אורחי המקום תראו כאן לא מעט סלבריטאים מקומיים, אז נא להתלבש בהתאם!
https://www.cafeamneuensee.de

ZOLLPACKHOF בדרום מואביט

את גינת הבירה ZOLLPACKHOF תמצאו בחלק הדרומי של מואביט, על גדת נהר השפרה המשקיפה על משכן הקנצלר ועל שגרירות שווייץ הממוקמים על הגדה ממול. האדמה המחוספסת, עצי ערמונים בני 150שנה המקיפים את המקום, וכיסאות העץ הקלסיים נותנים כולם תחושה של בוואריה באמצע ברלין, וכך גם האוכל המוגש כאן. אתם מוזמנים ליהנות מנקניקיות החזיר עם פרצל ו- Flammkuchen (הגרסה הגרמנית לפיצה) עם בייקון ובצל, בזמן שאתם צופים על הספינות השטות על הנהר. בנוסף לגינת הבירה, המקום מציע גם מסעדה המגישה אוכל גרמני עם טוויסט ים-תיכוני.
https://www.zollpackhof.de/index.php/en/

עוד דרך ליהנות מהקיץ הברלינאי היא מלמעלה. גגות-בר (Rooftop bars) רבים נפתחו לאחרונה בעיר והם מציעים בנוסף לקוקטיילים הטעימים והאווירה הנינוחה גם נוף עוצר נשימה של העיר. מעוצב בסגנון ג'ונגל ומשקיף על מתחם הקופים של גן החיות הסמוך, MONKEY BAR הפך זה מכבר לשם-דבר בעיר. הוא הממוקם בקומה העשירית של מלון 25Hours Hotel ובנוסף לרשימת הקוקטיילים המתוחכמים, מציע גם מנות אוכל נהדרות עם טאץ' אוריינטלי. רק אל תשכחו להזמין מקום מראש!
https://www.25hours-hotels.com/de/bikini/restaurant/monkey-bar.html

SKYBAR במיטטה

עוד מקום ליהנות ממנו מאורות העיר הגדולה הוא Skybar הממקום בקומה ה-14 שנדלן בגרמניה ל מלון Andel אשר נמצא בקרבת תחנת הרכבת Landsberg Alle . המקום פתוח למבקרים כל יום החל משעה שש בערב ומציע בנוסף לנוף היפה של העיר גם תפריט קוקטיילים עשיר ומנות אוכל קטנות ממסעדת גורמה הממוקמת בצמוד. האווירה במקום נעימה ואינטימית ובימי חמישי ושישי די ג'ייז מקומיים מתקלטים כאן סטים אל תוך הלילה על מנת להנעים את זמנכם.
https://www.viennahouse.com/de/andels-berlin/das-hotel/restaurants-bars/skybar.html

YAAM בפרידריכסהיין

חופי-בר (Beach- Bars) עם חול צהוב, כיסאות חוף ומטריות שמש, הפכו זה מכבר לתופעה פופולארית בעיר ומביאים אלטרנטיבה טובה למי שחפץ בתחושה של ים באמצע ברלין. Yaam הקריבי, הממוקם על גדת נהר השפרה המשקיפה על קרויצברג, הוא ככל הנראה חוף-הבר הידוע והפופולרי מכולם, ולא בכדי. המקום מציע בנוסף לכל אשר צוין לעיל, גם מאכלים קאריביים אותנטיים, הופעות חיות וריקודים לתוך הלילה, מגרש כדורעף וכדורסל, שיעורי תיפוף לילדים ועוד ועוד, והכל באווירה כיפית ושמחה לצלילי מוסיקת רגאיי משובחת.
https://www.yaam.de/

BADESCHIFF בקרויצברג בואכה טרפטו פארק

עוד מקום שמאוד מומלץ לבקר בו הוא מועדון badeschiff הנמצא בדרום-מזרח העיר, במתחם "ארנה". מדובר באחד הלוקיישנים הכי יפים על גדת נהר השפרה- בין גשר Oberbaumbrücke עם הצריחים האדומים היפהפיים שלו לבין פסל האדם המולקולרי עצום הממדים שליד טרפטו פארק. בנוסף לנוף המדהים, המקום מפורסם גם בזכות הבריכה הפתוחה היפהפייה שלו, הבנויה בצורת מלבן, אשר ממש "צפה" מעל הנהר ובולטת למרחקים בזכות המים התכולים שלה. בנוסף לבריכה ולכיסאות החוף הפזורים לאורך הדק והחוף המלאכותי, יש כאן גם בר תחתון המציע מגוון בירות ובר עליון המתמחה בקוקטיילים מתוחכמים (ויקרים למדי), פעילויות ספורט ימי, מתחם מסאז'ים ויוגה ועוד. בסופי השבוע המקום מקיים גם מסיבות טכנו פרועות הנמשכות עד אור הבוקר.
https://www.arena.berlin/en/location/badeschiff/

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, חיי הלילה בברלין, כללי, להתפנק בברלין
קניית דירה להשקעה

אביב בברלין- פסטיבלים ואירועים מומלצים

אחרי החורף הארוך והמייגע האביב סוף סוף הגיע לברלין ואיתו מגוון פסטיבלים ואירועים צבעוניים. אספנו עבורכם כמה מהמומלצים ביותר:

מתקני שעשועים לקטנים ולגדולים- פסטיבל האביב- Frühlingsfest

עונת הפסטיבלים בברלין מתחילה כרגיל עם "פסטיבל האביב" שחוגג השנה 46 אביבים. הפסטיבל מארח מעל 60 מתקני שעשועים ואטרקציות הן למבוגרים והן לילדים, וכולל בין השאר מגוון קרוסלות ומגלשות, רכבת הרים, גלגל ענק, מסלולי קרטינג ומכוניות מתנגשות, קליעה למטרה, מבוכי אימה ועוד ועוד. בדוכני המזון תמצאו מאכלים מהגריל (כולל נקניקיות באורך חצי מטר!), קרפים, שקדים קלויים, צמר גפן מתוק ופירות מסוכרים. באוהל המרכזי מתנגנת מוסיקה חיה ובתאריך 16 לאפריל בשעה 22:00 יתקיים מופע זיקוקים גרנדיוזי.
מחיר כניסה- הכניסה למתחם הינה בחינם ובימי רביעי כל המתקנים עולים חצי מחיר.
תאריכים: 23 למרץ עד 17 לאפריל.
שעות פתיחה: באמצע השבוע 15:00-22:00, בימיי ראשון 12:00-22:00
Kurt-Schumacher-Damm, 13405. Reinickendorf

מזרח הרחוק בברלין- פסטיבל פריחת הדובדבן- Kirschblütenfest

עונת הגינון נפתחת בברלין כל שנה בתאריך ה-17 לאפריל ב"גני העולם" (Gardens of the world) בחגיגות המסורתיות המביאות צלילים וטעמים מיפן, סין וקוריאה. בנוסף לפריחת עצי הדובדבן המשכרת חושים, ביום אירוע תוכלו ליהנות גם ממופעי ריקודים ומוסיקה חיה המתקיימים על הבמה הראשית של הפסטיבל, דוכני מזון וסחורה אותנטיים הפזורים במתחם והשוס הגדול- תחרות התחפושות הססגונית. אין-ספור גברים ונשים בלבוש מסורתי מהמזרח הרחוק או להבדיל, בתלבושות אנימה יפניות מגניבות, יסתובבו במקום ויהוו אטרקציה צבעונית משל עצמם. בשנים עברו נרשמו תורים ארוכים במיוחד בכניסה לפסטיבל אז אנא התאזרו בהרבה סבלנות!
מחיר כניסה רגיל- 7 יורו (מופחת- 3.5 יורו)
תאריך: 17 לאפריל
שעות פתיחה: 12:00-17:00
Eisenacher Str. 99, 12685. Marzahn

סוף שבוע של אומנות מודרנית- Gallery Weekend Berlin

עבור חובבי האומנות העכשווית, הזמן הנכון לבקר את ברלין הוא בסוף חודש אפריל, כאשר שורה ארוכה של גלריות אומנות הפועלות בעיר פותחות את דלתותיהן למשך סוף-שבוע ארוך אחד ומציגות את מיטב התערוכות שלהן. השנה ישתתפו באירוע 54 גלריות אשר יציגו אומנים ידועים ומפורסמים כגון הצייר הרומני ויקטור מאן והצלם האמריקאי כריסטופר וויליאמס לצד שמות חדשים ומבטיחים מהיצע המקומי. במהלך 12 השנים לקיומו, האירוע הצליח לבסס את עצמו כמגנט עבור אספני אומנות מכל העולם וערים רבות דוגמת פריז וברצלונה אימצו את הפורמט המצליח ומשיקות כיום את הגרסאות המקומיות שלהם לסופ"ש האומנות הארוך.
למפת הגלריות המשתתפות באירוע ורשימת האומנים – https://www.gallery-weekend-berlin.de/info/
תאריכים: 29 לאפריל עד 1 למאי
שעות: יום שישי 18:00 עד 21:00, שבת וראשון משעה 11:00 עד 19:00

80 הופעות בארבעה ימים – Xjazz -פסטיבל הג'ז של ברלין

בסוף שבוע הראשון של מאי יתקיים מזו שנה שלישית ברציפות הפסטיבל הגדול למוסיקת ג'ז מקומית בברלין. עבור מארגני הפסטיבל הרעיון של מוסיקת ג'ז פירושו חקר, ספונטניות, גרוב אינטראקטיבי ומתיחת גבולות הז'אנר. מעל 80 אמנים והרכבים הפועלים בעיר ינגנו בעשרה מועדונים נבחרים (וכנסייה אחת) ברחבי קרויצברג ופרידריכסהיין סגנונות שונים של מוסיקת ג'ז, אלקטרו, פאנק, סול, היפ-הופ ומוסיקה קלאסית. שמונה מתוך עשרת המועדונים נמצאים במרחק הליכה קצר אחד מהשני ומבטיחים לכם חוויה ייחודית בלתי נשכחת. הכרטיסים לא זולים בכלל (מחיר ממוצע- 20 יורו להופעה) אבל יש הרבה הנחות ומבצעים לרוכשים 4 כרטיסים ומעלה.
פרטים נוספים על ההופעות, המחירים וכתובות המועדונים: https://www.xjazz.net
תאריכים: 5 עד 8 למאי

קרנבל התרבויות- Carnival of Cultures

בכל שנה מאז 1966 ברלין חוגגת את הגיוון התרבותי שלה בפסטיבל רחוב אדיר ממדים המתקיים בקרויצברג. הפסטיבל מארח מעל 400 דוכנים של עבודות-יד, משקאות ומעדנים קולינריים מכל קצוות העולם, "מתובלים" בהופעות רחוב, מוסיקה וריקודים. הפסטיבל נמשך ארבעה ימים במהלך חג השבועות הנוצרי וזוכה לכמיליון מבקרים מדי שנה, מה שהופך אותו לאחד האירועים הגדולים בעיר. שיאו של הפסטיבל מתקיים בתאריך 15 למאי בתהלוכת רחוב ענקית הנמשכת כארבע שעות, עם כ-4700 משתתפים מ-80 מדינות המציגים את התלבושות המפוארות והריקודים המסורתיים שלהם.
מחיר כניסה למתחם- חינם
תאריכים: 13 עד 16 למאי
האירוע מתקיים סביב כיכר Blücherplatz בקרויצברג והכי קל להגיע למתחם מתחנת הרכבת התחתית של (Hallesches Tor" (U1+U6"

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, הבירה התרבותית, חיי הלילה בברלין, כללי, להתפנק בברלין
נדל ן בברלין

האם קולה חייבת להיות חומה?

זמן רב העסיקה שאלה זאת את "נרמין גליק", שכתוצאה מכך השקיעה את מרצה וזמנה בפיתוח משקה סודה שלא מכיל סוכר וצבעי מאכל. המשקה שפיתחה מכיל מים ממותקים מפירות טבעיים, חומצה פחמתית, ארומה טבעית, קלציום, חומצת חלב וקופאין.
לאותם אלו שמסתקרנים ורוצים לטעום, ניתן למצוא את הסודה הטבעית המוכרת "כסודה הזוהרת" של "גליק" במועדונים ובבתי קפה ברחבי ברלין, כמו גליק ישנם הרבה ברלינאים שפיתחו משקאות הייחודיים להם, לדוגמת ניקו וואזק שפיתח משקה שהוא תערובת של תה ברזילאי מיץ תפוחים ונגיעה של קופי בין מה שמוכר כמקבילו של "קלאב מייט".
לסיכום : יש האומרים כי הסודה הטבעית טעמה אומנם מר אך עם זאת משאירה אותך עיירני.

סודה מהברז

סודה מהברז הוא מושג ידוע בברלין מעל למאה שנה ומוכר בשמו המקומי כ"קג סודה",
"קג סודה פותחה ע"י "לודנג שקולון" בשנת 1908 בעקבות צורך אישי לספק לילדו בירה אך ללא אלכוהול, למשקה המקורי שמכיל מים ושעורה נוספו תרכיז תפוחים ושורש שוש.
עוד בימנו ישנם מקומות שמציעים בהם "קג סודה" בתפריט היומי, ברחבי ברלין ניתן למצוא מגוון רחב של משקאות מסורתיים הידועים כ"ספורטמול", כדוגמת העיר ברנדברג שם שותים "קג סודה" המבוססת על טעם הפטל, לאלה שמחפשים להתעורר ולחדד חושים יש את המשקה בגרסה אחרת אשר מכיל קופאין בשם קריוזבר ששמו ניתן לו ע"י סטודנטים מקומיים, מוצר זה הועבר לפיתוח ע"י 3 מומחים בתעשיית המשקאות, הברנד מחויב לדור החדש ומציע משקאות ללא קופאין המותאים לילדים.

מאמפה הליקר הפולחני תרבותי עם ההיסטוריה הארוכה

שלא כמו "קג סודה" שנשארה בתודעה ובתפריט של תושבי ברלין, "מאמפה" מה שנחשב לליקר התרבותי המוביל הלך ונעלם, בשנת 1920 יצא הליקר לשוק עם פרסום אינטנסבי ונחשב למוצר מוביל תרבותי, מה שהשתנה החל משנת 1970 כשהצלחתה של קבוצת הפוטבול "הרטה" מי שהיתה ידועה כספונסר לליקר החלה לדהות, מצב שגרר סגירת פאבים מקומיים ש"מאמפה" התאפיין כמשקה הבית.
לפני מספר שנים נקנה הברנד מ"ברנצן גרופ" ע"י "טום ונדן לומר" בעלה של חברת פרסום, בנסיון לשווק את הליקר בזכות הפאר שהיה חלקו בעבר. בעקבות מאמציו הרבים מוצע "מאמפה אלב אלב" ליקר צמחים שמזכיר במעורפל ייגרמאסטר בבארים רבים. היום החברה מייצרת גם ג"ין וודקה מוגשים בבקבוקים מודרנים אשר על צווארם סמל בדמות פיל אדום מיוחד.

מבושל היטב

ברלין שהיתה המובילה בתחום הבירות נאלצה לוותר על מעמדה בעשורים האחרונים,
המבשלה היחידה בברלין שעדיין משווקת בירה מחוץ לכותלי העיר היא "ברלין קינדל שקולטיס", אמנם עדיין פועלות מבשלות פרטיות לדוגמת רולברגר מניו קולין, הלר סטרן מקחרזברג או ספנדור הוולבראו, ששם מבחר הבירות הטריות נרחב במיוחד.
עוד מבשלה שבולטת ביחודה היא "קוורצמייסטר" שבעליה מאמינים במוטו "שתה בירה עשה טוב",ותורמים חלק מהכנסות לפרוייקטים סוצייאלים בברלין ומינכן, בנוסף למבקרים במקום ניתנת אפשרות לעזור להחליט לאן יתרם הכסף ע" הצבעה דרך האתר.

כיבוד בריא תוצרת ברלין

אם בערב הקודם היו מעורבים קצת יותר מידי מאמפה ובירות, אז עכשיו הזמן ל"קרוצברג חגנאראטיביום " משקה זה מורכב מאגס דוקרני, גינגר גוארנה, תמצית תה ירוק, ויטמינים ומינרלים.
משקה זה פותח ע"י ג'ן שפריצרג יליד ברלין שאת השראתו קיבל משוק המשקאות האסייאתי
אופצייה למשקאות נוספים בריאים הם ספרוטזר וסיידר אשר מיוצרות ע"י "אסטמוסט".
משקה נוסף מאותה חברה מורכב בעיקרו מתפוחים שגדלו בפרדסים אשר מחויבים לשמור על צורה טיבעית של גידול במקביל פריויאנט פרוצמנייפקטר מייצרת לימונדות, ספריטזר, ושייקים.
מאז 2009 כוללים המשקאות השונים כדוגמת ה"פאורהאוס" תרכובת של פירות הדר בננות גינגר שפותחו בקראונברג בשימוש של פירות אורגניים ללא צבע מאכל ומשמרים מזיקים,
השיקים הירוקים כוללים קייל בנוסף לדברים נוספים ובעצם המיצים מהפירות האורגניים משמשים לספריצר וללימונדות משקאות בריאות אלו מוצעים לקנייה ברשתות שיווק רבות ואפילו בלשכה הפדרלית כנראה שהם יודעים מה טוב בשבילם.

פורסם ע''י israel zeevi  |  0 Comment  |  ב אוכל בברלין, ברלין, חיי הלילה בברלין, כללי
דירות בברלין למכירה

ליהנות מקו הרקיע של ברלין

כיף להביט על ברלין מלמעלה- הרחובות המרווחים, הפארקים והכיכרות, הכל יחד נראה כמו שלמות הרמונית במיוחד, כאשר מסתכלים עליהם מזווית של ציפור.

לברלין אין הרבה בניינים רבי-קומות ועל כן במקרה של מזג אויר טוב ניתן לראות כמעט מחוץ לגבולות העיר. על מנת ליהנות מהנופים הנהדרים מעל ברלין לא חייבים להגיע למגדל הטלויזיה העמוס של אלכסנדר פלאץ , ובעיר ישנן כמה מסעדות וברים הממוקמים מאוד גבוה ואשר מספקים חוויה מהנה אף יותר לצפייה בקו הרקיע של ברלין. אספנו עבורכם 7 נקודות תצפית כאלה.

The Monkey Bar

בקומה העשירית על גג המלון

25 hours Hotel Bikini Berlin נפתח השנה בר שממנו ניתן להשקיף לא רק על הנופים היפים של מערב ברלין אלא גם על הקופים מגן החיות Zoologischer Garten הממוקם תחתיו. בנוסף למגוון הרחב של הקוקטיילים , הבר מציע גם מנות אוכל טעימות כגון חומוס בשלושה אופנים ורצועות עוף בקרם שקדים המגיעות מהמסעדה האוריינטלית Neni השייכת למלון.

הבר פתוח כל יום החל מהשעה 12:00 וידידותי למשפחות עם ילדים. מומלץ מאוד להזמין מקום מראש!
https://www.25hours-hotels.com/de/bikini/restaurant/monkey-bar.html

מסעדת Solar

אוכל טוב ומשקאות איכותיים בשילוב עם הנוף הנהדר של ברלין תמצאו במסעדת הגורמה "סולר". המסעדה ממוקמת בקומה ה-16 של בניין משרדים לא רחוק מפוטסדאמר פלאץ ועל מנת להגיע אליה תצטרכו לקחת מעלית חיצונית שעשויה כולה מזכוכית.

המסעדה מגישה אוכל מתוחכם עם מרכיבים אזוריים שחלקו נעשה בשיטת בישול מולקולארית. לאחר הארוחה אתם מוזמנים לעלות לטרקלין הממוקם בקומה מעל, שם תמצאו לצד הנוף המשגע גם ספות נוחות בעיצובים שונים, בר איכותי, פינות עישון וסרטי אומנות המוקרנים על התקרה. המקום מארח אירועים פרטיים על בסיס קבוע ולכן כדאי להזמין מקום מראש.
https://www.solarberlin.com

The House of Weekend מועדון

מועדון הריקודים הזה, הממוקם בסמוך לאלכסנדר פלאץ, עם מרפסת הגג היפה ביותר בעיר, נפתח מחדש בתחילת יוני לאחר שיפוץ מסיבי. הגג בקומה ה17 והסטודיו של "המועדון הכי שווה בברלין" (לפי העיתון הפופולרי "Die Zeit") שופצו לחלוטין. המסיבות הנערכות במקום עד שעות הבוקר מארחות די ג'ייז ידועים מכל העולם והשף סטפן הרטמן עומד על הגריל כל יום החל מהשעה 19:00.

וכשהטמפרטורות בחוץ יורדות אתם מוזמנים להתרווח על הכיסאות המחוממים ע"י מערכת חימום פנימית וליהנות מהנוף עוצר הנשימה של העיר.
https://www.houseofweekend.berlin

מלון Hotel de Rome

על מרפסת הגג של מלון "דה רומא" הממוקם על כיכר בבל פלאץ שוררת אווירה יוקרתית ושקטה. מלון חמישה כוכבים זה נבנה בשנת 1889 שימש ובמקור כבנק. השמועה אומרת שבמלון זה התאכסנו כוכבים כמו רוברט פטינסון, שרון סטון וטום קרוז. אורחי המלון, כמו גם המבקרים מבחוץ, יוכלו ליהנות מהנוף של הקתדרלה של ברלין, אי המוזיאונים ורחוב אונטר דן לינדן.

קוקטיילים ומנות גריל מוגשות בזמן שאתם מתרווחים על כיסאות חוף וספות נוחות הפזורות על המרפסת בחוץ. וכשהשמש יורדת תקליטן הבית עולה על העמדה ומספק ליווי מוזיקלי להשלמת האווירה הרומנטית.
https://www.roccofortehotels.com/hotels-and-resorts/hotel-de-rome

Sky Bar in Andel's Hotel

עוד מקום ליהנות ממנו מאורות העיר הגדולה הוא Sky Bar ממקום בקומה ה-14 של מלון Andel, הנמצא בקרבת תחנת הרכבת Landsberg Alle.

המקום פתוח למבקרים כל יום החל מהשעה שש בערב ומציע בנוסף לנוף היפה של העיר גם תפריט קוקטיילים עשיר ומנות אוכל קטנות ממסעדת הגורמה הממוקמת בצמוד. האווירה במקום נעימה ואינטימית ובימי חמישי ושישי די ג'ייז מקומיים מנגנים במקום סטים אל תוך הלילה על מנת להנעים את זמנכם.
https://www.vi-hotels.com/de/andels-berlin/restaurants-bar-cafe/skybar

Puro Sky Lounge

במרחק דקות הליכה בודדות מקניון Bikini, בקומה ה-20 של בניין אירופה סנטר, ממוקם Puro Sky Lounge.

בכניסה למקום תוכלו לבחור לאן פניכם מועדות בהתאם למצב הרוח- אם חשקה נפשכם בריקודים עד אור הבוקר, אתם מוזמנים לרחבת הריקודים של הלאונג' הצפוני, בו מיטב הדי ג'ייז של ברלין מנגנים מוסיקת היפ-הופ, פאנק ואלקטרו. ואם אתם במצב רוח יותר סולידי, אתם מוזמנים להתרווח על ספות העור של הלאונג' הדרומי, לצד קמין בוער, ולתת לצוות המקצועי של המקום לפנק אתכם בשלל הקוקטיילים האקזוטיים המוגשים במקום.
https://www.puroberlin.de

פורסם ע''י israel zeevi  |  0 Comment  |  ב ברלין, חיי הלילה בברלין, כללי

חינם,
המדריך של ישראל זאבי
למשקיע בברלין. מלאו את הפרטים
וקבלו חינם את המדריך


* חובה