חיפוש מתקדם
we found 0 results
Your search results

שכונת Charlottenburg-Wilmersdorf

Posted by admin on 20/05/2014
0

שכונת Charlottenburg - Wilmersdorf בברלין

שרלוטנבורג – ווילמרסדורף הינה שכונה יוקרתית ומרהיבה ביופייה והיא בעלת אפיונים היסטוריים רבים. היא שוכנת במרכז-מערב ברלין וגובלת בשכונת מיטה במזרח, בשכונות שטגליץ ושונברג בדרום, שפנדאו במערב וריינקנדורף בצפון.  כיום מתגוררים בה עשירי המדינה והיא נחשבת לסמל המובהק ביותר לסגנון החיים הקפיטליסטי- אליטיסטי בבירת גרמניה. למעשה השכונה מורכבת ממתת-שכונות כגון שרלוטנבורג, וילמרסדורף, גרונוולד, האלנזה ושמארגנדורף, שכונת Charlottenburg - Wilmersdorf בברלין
זאת לאחר שבשנת 2001 כל האזורים הללו אוחדו לשכונה אחת גדולה – שרלוטנבורג-וילמרסדורף (למרות שבקרב התושבים ההפרדה עדיין נשמרת).
כאן נמצאים בין היתר הבורסה לניירות ערך של ברלין, האצטדיון האולימפי, שדרות ק'ודם המפורסמת, המהווה את רחוב הקניות הגדול והיוקרתי בעיר, ארמון שרלוטנבורג, בניין האופרה וכן גן החיות של ברלין.

בשנת 2005 חגגה שכונת שרלוטנבורג-וילמרסדורף תאריך עגול של 300 שנה להיווסדה.

השכונה מורכבת בעיקר מבתים פרטיים וגם האזורים הבנויים ביתר צפיפות מתאפיינים באוכלוסייה אמידה ומבוססת של אנשי עסקים, בעלי חברות ומקצועות חופשיים, פוליטיקאים ושגרירים רבים, אשר בוחרים לגור בשכונה בשל האיכות החיים הגבוהה שהיא מציעה.

20% מתושבי שרלוטנבורג הן משפחות עם ילדים, 57% רווקים ו-4% זוגות צעירים ללא ילדים. מחירו של מ"ר למכירה הנו 2,300 אירו, מחירו של מ"ר להשכרה – 7.8 אירו ואילו מחירו של נכס ממוצע עומד על 716 אלף אירו. 56% מהנכסים בשכונה הם נכסים להשכרה ו-46% הם נכסים בבעלות פרטית.

שכונת וילמרסדורף מאופיינת בעיקר בנכסים מושכרים: 89% נכסים להשכרה ו-11% נכסים פרטיים. 20% מתושבי השכונה הן משפחות עם ילדים, 56% רווקים ו-5% זוגות צעירים ללא ילדים. מחירו של מ"ר למכירה עומד על 3,200 אירו, מחירו של מ"ר להשכרה – 8.9 אירו ומחירו של נכס ממוצע עומד על 463 אלף אירו.

שרלוטנבורג היא אזור הליבה החשוב ביותר של מערב ברלין ומעבר למרכזי הקניות והפנאי שבה, נמצאים בה גם מרכז הקונגרסים הבינלאומי Centrum ICC (מרכז הקונגרסים הגדול ביותר באירופה), ומרכז תערוכות ששטחו משתרע על פני 160,000 מ"ר.

זאת ועוד, בשרלוטנבורג ממוקמים המוסדות החשובים למדע ולמחקר של גרמניה: האוניברסיטה הטכנית, האוניברסיטה לאמנויות, מכון היינריך הרץ, מכון Fraunhofer ומרכז ייצור הטכנולוגיה ב-Spreebogen.

תחבורה

בנוסף לקווי האוטובוס הרבים העוברים בעיר, בשרלוטנבורג עוברים גם ארבעה קווים של הרכבת התחתית (U1, U2, U7, U9) וארבעה קווים של הרכבת העלית S Bahn ו- (S5, S7/75, S9, S41/42/46).

כביש "הטבעת" המהיר חוצה את מרכז שרלוטנבורג, ומקושר היטב ל"טבעת הברלינר" המאפשרת גישה נוחה לכל רחבי ברלין.

פארקים

בשכונה פארקים רבים ושטחים ירוקים רבים, כשהפופולריים ביניהם הינם פארק שרלוטנבורג, הצמוד לארמון בעל אותו השם,  Lietzensee – פארק המצודה מתקופת הבארוק המפוארת, ופארק Jungfernheide הענק.

בנוסף תמצאו בשכונה כיכרות תוססות ושוקקות חיים כגון Brixplatz, Ruhwaldpark, Savigny Platz ועוד.

קניות

השכונה שופעת מרכזי קניות רבים, כשהעיקריים שבהם הינם  Tauentzienstrasse ו- Kurfurstendamm (רחוב ה-Ku'damm הפופולרי), וכן מדרחוב החנויות המפורסם Wilmersdorferstrasse ורחוב Kantstrasse ההמגוון.

  • יצירת קשר

Compare Listings