13- מספר המזל עבור המשקיעים בברלין

על פי מדד הדירוג הבינלאומי האחרון של Knight Frank, ברלין מדורגת במקום ה -13 בעולם לצמיחת המחירים במגזר דירות היוקרה. וככל שהביקוש הולך וגובר, מגמה זו צפויה להימשך לאורך כל שנת 2017 ואילך.

ברוב ביתי המלון בעולם לא תמצאו חדר מס' 13, ובמטוסים אחרי שורה 12 ישנה שורה 14. אבל עבור המשקיעים במגזר דירות היוקרה בברלין, 13 הוא בהחלט מספר המזל. אחרי הכל, הדו"ח האחרון של נייט פרנק קובע כי המחיר למ"ר עבור דירות פרמיום בעיר עלה ב 8.7 אחוז בשנה האחרונה – נתון פנטסטי אשר ממקם את ברלין במקום מס' 13 בעולם בצמיחת מחירי נדל"ן.

לפי הדו"ח, המשקיעים בבירת גרמניה נהנים מרווחי הון חזקים יותר ממשקיעים בערים כגון פריז, ניו יורק, לונדון ומינכן. יתר על כן, הדו"ח מדגיש רמה גבוהה של שקיפות בשוק הנדל"ן בברלין, אשר נותן דחיפה משמעותית לביטחון בהשקעות בעיר.

מודל של הסתגלות

אחת הסיבות העיקריות לפופולריות המתמשכת של ברלין היא יכולת ההסתגלות שלה. שנה אחר שנה, עוברים לברלין כ- 48,700 תושבים חדשים בממוצע – רבים מהם צעירים המגיעים מחו"ל. זה לא מפתיע, בהתחשב בעובדה כי העלות של החיים בעיר היא נמוכה בהשוואה בינלאומית, בעוד חיי התרבות והפנאי משגשגים.

המחוזות הפופולריים ביותר נכון לעכשיו הם מיטטה, קרויצברג ופרידריכסהיין. לברלין יש גם הרבה מה להציע במונחים של הזדמנויות קריירה- עם 40,000 חברות חדשות הנוסדות מדי שנה, בירת גרמניה הולכת ומבססת את עצמה כבירת הסטארט-אפ העולמית. עם זאת, נכון לעכשיו בברלין פשוט אין מספיק דירות למגורים אשר מתאימות לעובדים בינלאומיים מוכשרים ומיומנים המחפשים לבנות לעצמם בית חדש בברלין ועובדה זאת גורמת באופן טבעי למחירי הדירות בעיר להרקיע שחקים.

התפתחויות עתידיות

בתיאום עם גישות העבודה החדשות והגישה החלוצית הכללית המתפתחת בעיר ע"י קהילת הסטארט אפ, מתפתחים בעיר גם קונספטים חדשים של דיור. עבור אנשי עסקים בינלאומיים- business travelers”", שעבודתם מבוססת לעתים קרובות על פרויקטים, ישנו מספר הולך וגדל של פתרונות דיור זמניים. אחד מהם הינו דירות-מיקרו יוקרתיות המרוהטות ומאובזרות עד היסוד, במיקומים מבוקשים ועם גישה אופטימלית לקווי תחבורה, בבניינים המציעים גם חדרי כושר, חללי עבודה משותפים ושירותי קונסיירז דוברי אנגלית.

בימים אלה נבנים בעיר מספר פרויקטים אקסקלוסיביים המכוונים במיוחד לספק את הביקוש הזה, כמו למשל מגדל מגורים בן 17 קומות עם 266 מיקרו דירות אשר נבנה בלב מיטטה, ברחוב Lehrter Straße. בקרבה לארמון ברלין המשוחזר, הפרויקט החדש של לואיזנפארק מציע לא רק דירות מרווחות מרובות חדרים, אלא גם דירות קומפקטיות לסטודנטים של עד 42 מ"ר. פרויקטים אלו ורבים נוספים מציעים השקעות עתידיות ודאיות והשבחות ערך אטרקטיביות. אחרי הכל, המומחים צופים כי מחירי הנדל"ן בעיר הבירה של גרמניה ימשיכו להתפתח בכיוון חיובי במשך שנים רבות.

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, התפתחות וצמיחה

Comments are closed.

חינם,
המדריך של ישראל זאבי
למשקיע בברלין. מלאו את הפרטים
וקבלו חינם את המדריך


* חובה