חיפוש מתקדם
we found 0 results
Your search results

שכונת Mitte

Posted by admin on 20/05/2014
0

Mitte Neighborhood

שכונת מיטה ממוקמת בלב ליבה של ברלין ונחשבת ליעד תיירותי מאוד פופולרי ולאחת מהשכונות היפות והמפוארות של הבירה. היא גובלת במיני-שכונות: וודינג מצפון, פרנצלאואר ברג ופרידריכסהיין ממזרח, קרויצברג מדרום וטירגארטן ממערב. החל משנת 2001, שנת הרפורמה הגדולה בגרמניה, רוב האזורים הללו אוחדו לשכונה אחת – שכונת מיטה.  בשכונת מיטה ניתן למצוא מוזיאונים רבים (כשהמפורסמים שבהם מרוכזים על "אי המוזיאונים"), אתרי מורשת ואדריכלות מפוארים, שגרירויות ואף את הפרלמנט הגרמני הבונדסטאג והבונדסראט. הרחובות היוקרתיים אונטר דן לינדן ופרידריך שטראסה הם מהרחובות הבולטים בשכונה, ובהם תראו מספר רב של בתי מלון מהשורה הראשונה, מסעדות אקסקלוסיביות וחנויות בוטיק.

91% מהנכסים המצויים בה כיום הם בתים להשכרה ו-9% בתים פרטיים. האוכלוסייה מתפלגת באופן הבא: 4% זוגות צעירים ללא ילדים, 52% רווקים ו-19% משפחות עם ילדים.

Mitte Neighborhood Berlinמחירו של מ"ר למכירה בבית משותף עומד על 3,400 אירו ומחירו של מ"ר להשכרה 10.5 אירו. בשכונה תמצאו גם מבנים חדשים וגם מבנים ישנים מתקופת המלחמה. מחירו של בית ממוצע עומד על 494 אלף אירו.

ההיסטוריה של מיטה הינה ארוכה ומרתקת וכרוכה בעקביות בהיסטוריה של ברלין.  זאת ועוד, זאת השכונה היחידה בעיר שהיתה חצויה ומחלוקת בין הגוש המזרחי ולמערבי. בתקופת גרמניה המזרחית נבנו בשכונה גם מגדל הטלוויזיה המפורסם של ברלין (Fernsehturm, המבנה הגבוה ביותר בגרמניה) והפרלמנט המזרח גרמני (Palast der Republik)

מיטה היא שכונה בעלת הפרשי השכירות הבולטים ביותר בעיר. האזורים בעלי השכירות הגבוהה ביותר הם:     Unter den Linden, Hackescher, Markt-Alexanderplatz, Rosenthaler Plats ו-Chausseestrasse. בראש הרשימה עומדת Potsdamer Platz עם המחיר הגבוה ביותר למ"ר שכירות – 17.63 אירו. עם זאת, באזורים מסויימים בשכונה עדיין קיימים רבי-קומות סובייטים מתקופת הגרמניה המזרחית, המהווים אזורי מגורים ממוצעים מבחינת חוזק האוכלוסייה.

תחבורה

במיטה עוברים רוב קווי התחתית המרכזיים בברלין וכן קווי ה-S 75 ו-7 המוליכים לשפנדאו ופוסטדאם.

פארקים

טירגארטן, הפארק הגדול והמפורסם של ברלין, שוכן בלב שכונת מיטה ומשמש כמקום בילוי לאוהבי ריצה, שיזוף ביום חם או פיקניק משפחתי. הפארק מטופח מאוד ובו שבילים רבים וכן אגמים ויערות קטנים.

קניות

בשכונה בוטיקים רבים וייחודיים שמציעים הכל – בגדי מעצבים, וינטג', יד שנייה ומותגים מקומיים – ונמצאים על סף פריחה כלל-יבשתית. ברחוב Neue Schonhauser לדוגמה, תמצאו את אחת מחנויות היד-השנייה הגדולות והזולות ביותר בעיר, הממוקמת במיטה ומציעה מבחר ביגוד החל משנות ה-60 ועד היום.

  • יצירת קשר

Compare Listings