שכונת Wedding

וודינג היא אחד המחוזות המרכזיים של ברלין המקשרת בין מזרח ומערב העיר.

בשנים האחרונות הפכה השכונה מאזור תעשייה לאזור מגורים מודרני, ורוב התושבים שגרים בה משתייכים למעמד הפועלים. הרחוב הראשי בוודינג הוא Mullerstrasse.

כוח הקנייה בוודינג נמוך יחסית מהממוצע בשאר רובעי ברלין. הנתונים החברתיים מצביעים על גידול של למעלה מ-33% באוכלוסייה הזרה באזור, והיא מהווה את השכונה המעורבת ביותר מבין שכונות ברלין.

וודינג נחשבת לאחת השכונות הצפופות ביותר, למרות שיש בה פארקים ושטחים ירוקים גדולים יחסית.

המסחר בבניינים גדל בשנים האחרונות ורובם עוברים תהליך של שיפוץ ומודרניזציה. השכונה מקבלת אופי מודרני גם בשל עובדת היותה קרובה מאוד ל-Mitte.

תחבורה

בוודינג עוברים מספר קווי רכבת (U-Bahn (U6, U8 U9, וקווי (S-Bahn (S1, S2, S41/42 והיא משמשת כקישור חשוב בין מזרח העיר ומערבה.

יתר על כן, ישנו קישור עם החשמלית בין וודינג לפרנצלאואר-ברג.

כביש טבעת ברלין מסתיים ברחוב Seestrasse וישנה גם תחנת רכבת חשובה כמו ה- Gesundbrunnen המציעה קווים למרחקים ארוכים מחוץ לברלין (RE3, RE5, RB20, RB66). קווים נוספים מיועדים להיפתח לקראת שנת 2016.

פארקים

הפארק הציבורי הגדול והידוע בשכונה הוא Rehberge. ישנם גם פארקים קטנים ומכובדים כגון Humboldthain Park ו-Schiller Park ורצועה נוספת של מיני-פארקים וצמחייה ירוקה לאורך נהר הפאנקה.

קניות

הרחוב המפורסם בוודינג לקניות הוא רחוב Mullerstrasse. שם תוכלו למצוא מגוון חנויות קטנות לצד חנויות כלבו גדולות. מרכז קניות מעניין נוסף נמצא בצומת הרחובות Brunnenstrasse / Gesundbrunnen במרכז Gesundbrunnencenter.

Comments are closed.