שכונת Tempelhof

על אף העובדה ששכונת טמפלהוף שוכנת בלב ברלין וגובלת בשכונה יוקרתית Tempelhofכמו מיטה, היא אינה נחשבת ליקרה ולמפוארת מדי. למעשה היא מהווה מרכז תעשייתי גדול בבירה, בה משולבים שטחי מגורים עם שטחי מסחר.

68% מהנכסים בשכונה הם נכסים מושכרים ו-32% הם נכסים בבעלות פרטית. 21% מהתושבים הן משפחות עם ילדים, 53% רווקים ו-5% זוגות צעירים ללא ילדים. מחירו של מ"ר למכירה עומד על 2,300 אירו, מחירו של מ"ר להשכרה – 6.4 אירו ומחירו של נכס ממוצע – 295 אלף אירו.

אזורי המגורים בטמפלהוף מציעים מצד אחד שטחים מרוכזים בבניינים ואוכלוסייה צעירה ומצד שני אזורים כפריים כמו Marienfelde ו- Lichtenrade, בעלי שטחי דיור גדולים יותר הכוללים אחוזות, ווילות ובתים פרטיים. עדיין ניתן למצוא בטמפלהוף שטחים מנותקים ומרוחקים יותר, שרק בשנים האחרונות החלו להתפתח. רבים מתושבי האזור הגיעו בשנות ה-60 וה-70.

Tempelhof

מעבר לשכונות המגורים, טמפלהוף הוא המחוז   התעשייתי השני בגודלו אחרי שפנדאו בברלין. חברות גדולות כמו Mercedes  Benz, Schindler Elevators Gillette ורבות נוספות וידועות בחרו להתמקם בטמפלהוף כבר לפני שנים.

האזור שופע בשטחים ירוקים ובדרום המחוז ניתן גם למצוא את פארק השעשועים הגדול Marienfelde.

טמפלהוף מציעה גם מגוון מועדנים ותרבות אלטרנטיבית. המרכז Ufa Fabrik מוכר בזכות מגוון הפאבים, המועדונים וחיי הלילה התוססים בקרב הצעירים. המרכז התפתח בשנים האחרונות וידוע כלב האזור.

תחבורה

בטמפלהוף ישנם אמצעי תחבורה מצוינים לצפון ולדרום העיר באמצעות קווי ה- U6 וה- S2.

במזרח המחוז ישנם קווי אוטובוס רבים ובדרומו פועלים גם קווי ה- S41/42/47 המובילים לטבעת ברלין.

פארקים

מרחבים גדולים וירוקים הם נדירים יחסית, אך ניתן למצוא כאן שלל פארקים קטנים כמו Carp, Juncuspfuhl ו- Francke Park ואף את פארק השעשועים המפורסם: Marie Village בדרום טמפלהוף. שטח שדה התעופה שנסגר מתפתח בשנים האחרונות והופך להיות מקום בילוי מרכזי לתושבי האזור בזכות הפארקים הירוקים השוכנים סביב לו.

קניות

אפשרויות הקניות כאן הן די מצומצמות. Tempelhof Damm אשר בדרום המחוז הוא מרכז הקניות המרכזי של האזור. ניתן למצוא גם מרכזים קטנים יותר הנמצאים בצפון השכונה וכמובן בתי קפה ומסעדות באזורים מרכזיים יותר.

Comments are closed.