שכונת Steglitz – Zehlendorf

שכונת Steglitz -Zehlendorfשכונת שטיגליץ-צלנדורף ממוקמת בחלק הדרום-מערבי של ברלין וכוללת בתוכה כמה תתי-שכונות, כשהגדולות שבהן  הן צלנדורף, שטיגליץ ודאהלם. כאן נמצאות הווילות המרהיבות והיקרות ביותר בברלין ובתי הספר הטובים ביותר במדינה. האזור ידוע באוכלוסייה העמידה שלו הנופים היפים- פארקים ירוקים, אגמים צלולים, יערות ושמורות טבע. שטח הגינות הפרטיות של תושבי השכונה תופס כ- 13% משטח המחוז. ההכנסה החודשית למשק בית היא הרבה מעל הממוצע בברלין ואחוז האבטלה נמוך מאוד. האווירה כאן רגועה ונעימה, הרחובות שקטים ואיכות החיים גבוהה.

23% מתושבי השכונה הן משפחות עם ילדים, 52% רווקים ו-5% צעירים ללא ילדים.מחירו של מ"ר למכירה עומד על 2,600 אירו, מחירו של מ"ר להשכרה עומד על 8.5 אירו. בית ממוצע נמכר בכ-624 אלף אירו.

שטגליץ- צלנדורף שופעת מוסדות חינוך רבים, כגון מכון המחקר למדעים ע"ש Max-Planck ואוניברסיטת Freie Universität Berlin. כמו כן, כאן ממוקמים מוזיאונים חשובים רבים,כגון Berlin-Dahlem Botanical Garden and & Museum, מתחם המוזיאונים של דאהלם (הכולל את המוזיאון האתנולוגי, המוזיאון לאומנות אסיה והמוזיאון לתרבות אירופאית), מוזיאון Allied המוקדש לתקופת "המלחמה הקרה" והמוזיאון Domäne Dahlem open-air Museum.

בתחום השכונה אגמים רבים, כשהגדולים והפופולאריים הם Wannsee, Krumme Lanke ו-Schlachtensee.
שכונת Steglitz -Zehlendorf

 

תחבורה

החיבור למרכז העיר הוא על ידי ה- S-Bahn עם קווי S2/25/26. חיבורי ה- U-Bahn נמצאים במרכז העסקים (Schlosstrasse (U9 ובצפון מערב האזור U3) Breitenbachplatz).
קו רכבת נוסף באזור הוא S1, המגיע עד החלק הצפוני של שטיגליץ.

 

קניות

רחוב הקניות הגדול והמפורסם Schlossstraße, אשר שופץ לחלוטין בשנת 2002, מציע לתושבי השכונה 200,000 מ"ר של חנויות מכל הסוגים, מגוון מסעדות ובתי-קפה, בתי-קולנוע ומרכזי תרבות.

Comments are closed.