שכונת Spandau

זוהי השכונה המערבית ביותר של ברלין – שכונה המשלבת בתוכהSpandau
נוף אורבני עתיק הטובל בירוק ונוף מודרני חדיש. יש בה המון בניינים עתיקים מרהיבים ולא מעט בניינים ישנים בהם מתגוררים בעיקר תושבים זרים. השכונה נחשבת ליעד תיירותי מרכזי במדינה וכן מהווה מרכז תעשייה חשוב לעיר, כאשר בין היתר נמצאים בה מפעלים גדולים ומפורסמים כגון Siemens.

הנוף הפסטורלי הקסום כולל נהרות ואגמים כחולים לצד יערות רבים, המעניקים לשכונה חשיבות רבה בכל
הקשור לאיכות החיים. זהו אחד האזורים בעלי המגוון הביולוגי הגדול ביותר בברלין, המציע שבילים רבים למטיילים ומקומות ישיבה ופארקים מסודרים.

42% מהנכסים בשכונה הן דירות להשכרה ו-58% הם נכסים Spandauבבעלות פרטית. 21% מהתושבים הן משפחות עם ילדים, 52% רווקים ו-5% זוגות צעירים ללא ילדים. מחירו של מ"ר למכירה הנו 1,400 אירו, מחיר מ"ר להשכרה – 5.5 אירו ומחירה של דירה ממוצעת עומד על כ-295 אלף אירו.

מחוז הגבול המערבי שפנדאו מציע שילוב של נוף אורבני עתיק, לצד חלק מודרני וחדיש ופיתוח אזורים מנותקים ההופכים לאטרקטיביים בשנים האחרונות.

בלב שפנדאו נמצאת העיר העתיקה המרהיבה, המעניקה אווירה נעימה של עיירה קטנה וייחודית.

מחוזות מסוימים אחרים מאופיינים בשקט אידיאלי ואזורי מגורים המוקפים בטבע.

בשנים האחרונות נכרת מגמת עליה בקרב התושבים העוברים לגור באזור, תוך רכישת דירות רבות. הנוף המגוון והאטרקטיבי מושך לא מעט אנשי עסקים, אשר מעדיפים לקנות את ביתם בשפנדאו.

המחוז הוא מרכז תעשייתי חשוב ביותר של ברלין עם חברות כמו  Siemens, BMW, Orenstein & Koppel Osram וחברות גדולות נוספות הממוקמות באזור, המסייעות בפיתוחה של שפנדאו מבחינה עסקית.

תחבורה

קווי הרכבת U7  ו- S75, S9 מאפשרים נגישות קלה לתחבורה הציבורית, כמו גם קווי האוטובוסים: M32, M37, M45 ו – M49. ניתן בקלות להגיע באמצעותם למרכז העיר, תוך מספר דקות.

פארקים

שפנדאו הוא אזור הטובל בירוק הכולל שפע יערות, נהרות, אגמים ופארקים, אשר מעניקים לתושבי האזור רמת חיים גבוהה בכל הקשור לאיכות הסביבה.

קניות

העיר העתיקה מהווה את מרכז הקניות של שפנדאו עם אזור המדרחוב הגדול של ברלין.

תחנת הרכבת בשפנדאו ממוקמת ממש בתוך טיילת מרכז הקניות המוכר בלב העיר.

Comments are closed.