שכונת Reinickendorf

שכונת ריינקנדורף ממוקמתשכונת Reinikendorf בחלקה הצפון- מערבי של ברלין והיא גובלת בשכונות פנקו, שרלוטנבורג, שפנדאו ומחוז ברנדרבורג.  השכונה שקטה וירוקה מאוד, בעלת שילוב של בנייני אלטבאו ובנייני נויבאו, עם הרבה קומפלקסים חדשים. בשכונה מתגוררים כרבע מיליון תושבים, רובם גרמנים וותיקים בני המעמד הבינוני. ההכנסה לנפש בריינקנדורף גבוהה משמעותית מן הממוצע בברלין.

שדה התעופה הבינלאומי Tegel הממוקם בשכונה מתוכנן להיסגר עם סיום בניית נמל התעופה הבינלאומי "ברלין – ברנדנבורג", מה שצפוי להשפיע משמעותית על מחירי הנדל"ן באזור.

שכונת Reinikendorf73% מהנכסים בשכונה הם נכסים מושכרים ו-27% נמצאים בבעלות פרטית. 21% מהתושבים הן משפחות עם ילדים, 54% רווקים ו-4% זוגות צעירים ללא ילדים. מחירו של מ"ר למכירה הנו 1,600 אירו, מחירו של מ"ר להשכרה – 5.7 אירו ומחירו הממוצע של נכס למכירה הנו 268 אלף אירו.

ריינקנדורף הנו המחוז העסקי של ברלין, עם למעלה מ-22,500 חברות מסחריות (ביניהן "מוטורולה" ו"אוטיס" הידועות) ולשכת המסחר.

ריינקנדורף  מאופיינת באיכות חיים ירוקה ובשכונות פסטורליות ונעימות למגורים.

תחבורה

בריינקנדורף פועלת מערכת תחבורה ציבורית ענפה. בנוסף לאין-ספור אוטובוסים, בשכונה פועלים גם שלושה קווים של הרכבת העילית:  S1, S25, S85 ועוד שלושה קווים של הרכבת התחתית: U6, U8, U9. כמו כן, השכונה מחוברת לכביש "הטבעת ברלין" המהיר, אשר עוקף את כל העיר.

פארקים

מחוזות רבים בתוך ריינקנדורף נהנים מיערות ירוקים, פארקים ואגמים רבים. תתי-השכונות כגון: Frohnau Heiligensee, Hermsdorf, Konradsh He ידועות בשטחי הטבע הנרחבים שסובבים אותן.

 

קניות

בנוסף למגוון מרכזי הקניות הפזורים לאורך ריינקנדורף כולה, השכונה מתגאה במרכז המסחרי המפורסם M Rkische שברחוב Wilhelmsruherdam, כולל למעלה מ-120 חנויות ו-51,000 מ"ר של שטחי מסחר ועל כן נחשב למרכז הקניות השני בגודלו בכל ברלין.

Comments are closed.