שכונת Pankow

שכונת פנקאו השוכנת בחלקה הצפון-מזרחי של ברלין, מרוחקת מהמרכז, Pankowנחשבת לשכונה זולה יחסית, אם כי מחירי הדירות בה עולים לאחרונה בשיעורים די גבוהים.

92% מהנכסים בשכונה הן דירות שכורות ורק 8% דירות בבעלות פרטית. 20% מהתושבים הן משפחות עם ילדים, 52% רווקים ו-4% זוגות צעירים ללא ילדים. מחירו של מ"ר למכירה הנו כ-2,000 אירו, מחירו של מ"ר להשכרה – 6.8 אירו ומחירו של נכס ממוצע – 368 אלף אירו.

האזור הבולט בשכונת פנקאו היא שכונת פרנצלאואר ברג, הממוקמת בצמוד לחומת ברלין המפורסמת. מדובר בשכונה חדשה יחסית, בה מתגוררים בעיקר אנשי אמנות ותרבות: שחקנים, מעצבים, דוגמניות וסופרים, לצד פועלים, סטודנטים ומהגרים. באזור ישנם לא מעט בתי קפה, מסעדות, פאבים, בארים ומועדוני לילה,
וכן חנויות יד שנייה, שווקים ואכסניות זולות. הביקוש לנכסים בשכונה עולה משנה לשנה בשל הביקוש העצום לדירות להשכרה.Pankow

92% מהתושבים מתגוררים בדירות שכורות ו-8% בדירות בבעלות. 19% מהתושבים הן משפחות עם ילדים, 55% רווקים ו-4% צעירים ללא ילדים. מחירו של מ"ר למכירה הנו 2,700 אירו, מחירו של מ"ר להשכרה – 8.5 אירו ומחירו של נכס ממוצע – 452 אלף אירו.

פנקאו ידועה מזה זמן רב כאזור המגורים המיוחס של המעמד הבינוני. בעבר גרו במחוז זה ידועי ממשלת גרמניה וגם כיום מתגוררים בה ידועני ציבור מתחומי האמנות והפוליטיקה. פנקאו נותרה כמחוז השגרירויות ובה אזור מגורים לשגרירים.

האזור מציע שטחים ירוקים לרוב. כרבע משטחה עדיין משמש לחקלאות ולתעשייה.

באזורי המגורים ניתן למצוא בנייני דירות, בתים גדולים ושכונות מטופחות ואף בתי אופנה ומרכזי קניות. אחוז האבטלה נמוך יחסית בשכונה זו.

בשל אופייה הירוק, אמצעי התחבורה הרבים, מחירי הנכסים שעדיין זולים יחסית והשכירות הלא גבוהה, פנקאו הפכה לפופולרית במיוחד. משפחות צעירות רבות עם ילדים עוברות לגור בשכונה שבה אחוז המשפחות הגדול ביותר בברלין.

רוב הבניינים בשכונה נבנו לפני שנת 1945 ורבים מהם עוברים בשנים האחרונות תהליך שיפוץ ושימור. מרכזים חדשים מתפתחים והערך הנדלני עולה מדי שנה.

תחבורה

במרכז ובמערב פנקאו ישנה מערכת ציבורית מצוינת באמצעות קווי ה- (S-Bahn (S1,S2 וה-(U-Bahn (U2. כמו כן, קווי אוטובוסים רבים (M1,M2,M13) עוברים במערב, דרום ומזרח השכונה ומשלימים את הקישורים לתחבורה הציבורית. גם הרכבת החשמלית חוצה את השכונה ומגיעה עד לאלכסנדר פלאץ.

פארקים

כשליש משטחו של מחוז פנקאו כולל פארקים, יערות וגינות.

הפארקים הגדולים באזור פופולריים מאוד, כאשר במרכז נמצא הפארק המפורסם Citizens Park.

קניות

אחד ממרכזי העסקים הראשיים של ברלין שוכן במחוז פנקאו. יחד עם סניף הרשת של Rathaus Center שנמצא ברחוב הראשי בדרום והסביבה הירוקה מסביב, המחוז מציע מגוון אפשרויות לבילוי ולפנאי.

Comments are closed.