שכונת Moabit -Tiergarten

 שכונת MOABIT -TIERGARTEN

שכונת טירגארטן היא אחת השכונות היפות והאיכותיות של ברלין, שלא לומר השכונה הירוקה ביותר בבירה הגרמנית. היא גובלת בשכונת מיטה ומהווה חלק ממנה מבחינה מוניציפלית. זוהי שכונה מפוארת ויוקרתית, שבחלקה האחד ישנם מבנים למגורים (כולל הרבה בתים פרטיים מהודרים) ובחלקה האחר מוסדות ממשלתיים, בתי מלון, אתרי תרבות ואת טירגארטן עצמו, שהוא הפארק הציבורי הגדול ביותר בעיר, המהווה את המקבילה הברלינאית לסנטרל פארק הניו-יורקי. הפארק הוקם בסוף המאה ה-17 ע"י המלך פרידריך השלישי אשר הסב את שטחי הציד של אביו (מכאן שם הפארק- "טיר" פירושו בגרמנית "בעל-חיים") לפארק "תענוגות עבור הציבור" להגדרתו. הפארק שופע  עצים עתיקים ושדות ירוקים, אגמים ונחלים, גינות פרחים אנגליות, פסלים ומונומנטים ברוח התקופה הקלאסית, ספסלי נוי ועוד. זהו הפארק האהוב ביותר על תושבי ברלין והם מגיעים לכאן לעשות פיקניקים ומנגלים, לשוט על סירות, לפדל על אופניים, לשחק כדורגל, להשתזף בעירום או סתם ללכת לאיבוד בין השבילים הקסומים.

שכונת טירגארטן מאופיינת בעיקר בתושבים רווקים -בשיעור של 59%, 4% זוגות ללא ילדים ו-18% משפחות עם ילדים.

מצפון לפארק שוכנת שכונת מואביט, שגבולותיה  "מגודרים" על ידי שלושה נתיבי מים גדולים-  נהר השפרה, תעלת ווסטהאפן ותעלת שפנדאו. זוהי שכונת מהגרים המאוכלסת בעיקרה בדיירים בדיור ציבורי, עם מרכזים קטנים של תרבות אלטרנטיבית. יחד עם זאת, תוכלו לראות כאן גם הרבה בנייני אלטבאו יפהפיים מהמאה ה-19. בשנים האחרונות, עם עליית המחירים הדרסטית בשכ"ד ברחבי העיר, החלו יותר ויותר צעירים לעבור לשכונה ויש המהמרים כי מדובר ב"הדבר הלוהט הבא" בקרב השכונות הפופולריות של ברלין.

תחנת הרכבת המרכזית של ברלין- Hauptbahnhof, אשר נחשבת לתחנת הרכבת הגדולה ביותר באירופה, עם שני מפלסים של פסי רכבת וחיפוי זכוכית אדיר ממדים, מחברת את שכונת מואביט בחלקה הדרומי לשכונת מיטה.

 

 שכונת MOABIT -TIERGARTEN

 

Comments are closed.