שכונת Schoneberg

אחת מ-6 השכונות המרכיבות את רובע טמפלהוף-שנברג בברלין.Schoneberg
שונברג, ביחד עם השכונה הקטנה פרידנאו, היוותה רובע עצמאי עד ל-1 בינואר 2001. בתאריך זה אוחד רובע שונברג עם רובע טמפלהוף במסגרת רפורמת השכונות של ברלין.

שונברג היא שכונה מיושבת ואמידה יחסית, שאין בה הרבה אתרי תיירות מסורתיים, אך נחשבת למרכז קניות חשוב. אזור נולֶנדוֹרף-פּלאץ (Nollendorfplatz) שימש מרכז ללהט"בים מאז ימי רפובליקת ויימאר בשנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20. הצייר אוטו דיקס השתמש במבקרים במועדון הלילה המקומי 'אלדורדו' כמודלים לציוריו. הסופר כריסטופר אישרווד, שהתגורר בשכונה, ביסס על החיים בה את ספרו 'פרידה מברלין', והאזור שימש גם השראה למחזמר קברט.

האתרים הבולטים בשכונה הם בית העירייה, שם נשא נשיא ארצות הברית ג'ון פ. קנדי את נאומו המפורסם
מ-1963, בו הכריז 'אני ברלינאי' כדי להדגיש את הזדהותו עם תושבי העיר Schoneberg 2המחולקת ובית הכלבו הגדול באירופה היבשתית (והשני בגודלו באירופה, אחרי ההרודס בלונדון).

בשל התרבות התוססת שלה, הברים הרבים והאווירה הצעירה בצפון שונברג, השכונה כולה זוכה לפופולריות רבה.

באזורי המגורים האוכלוסייה משתנה ומגוונת. ברובע Friedenau למשל, שהוא הרובע הבווארייני, איכות החיים שקטה יחסית והאוכלוסייה אמידה.

אזור Nollendorfplatz הוא האזור המרכזי של חיי הלילה ובו מגוון רחב של פאבים ואזורי בילוי רבים. בשונברג ישנם בניינים ישנים רבים שעוברים שיפוץ והרחובות נעימים למראה. כמחצית מהבתים נראים מודרניים מאוד ולמרות היקף הבניינים, האזור עדיין מציע פארקים ירוקים שמתמזגים בצורה הרמונית בין הרובעים השונים. פארקים כמו Rudolph Wilde ו- Heinrich Lassen הם רק חלק קטן מהפארקים הרבים באזור.

בשונברג ישנם כ-8,500 בתי עסק שונים והיא מאוד אטרקטיבית בקרב אוכלוסייה צעירה ובורגנית.

תחבורה

מספר קווי U-Bahn עוברים בשכונה כגון: U1, U2, U3, U4, U7, U9.

כמו כן, קווי ה- S-Bahn  S1, S2, S41/42/47 מאפשרים גישה נוחה לתחבורה ציבורית לכל רחבי העיר.

פארקים

שונברג בנויה יחסית בצפיפות אך עם זאת הרבה פארקים קטנים מאפיינים את השכונה.

פארקים כמו: Kleist Park, Lassen, Nelly Sachs ו- Rudolf Wilde Park מוכרים וידועים מאוד בקרב תושבי האזור.

קניות

אחד האזורים המרכזיים לקניות בשונברג הוא Potsdamer Platz. אזור ידוע נוסף לקניות הוא: Steglitzer Schloßstraße הנמצא ממש על גבול שונברג-שטיגליץ. בחלק המערבי של שונברג ניתן למצוא מרכזי קניות על Wittenberg Platz המציעים חנויות לממכר עתיקות, בוטיקים, ספרים ישנים ועוד, כאשר בגבול שרלוטנבורג נמצאת הגלריה לקניות המפורסמת מכולם, ה- Ka De We.

 

Comments are closed.