שכונות בברלין

המדריך לשכונות בברלין

מיקומו של נכס הוא כידוע אחד האלמנטים המשפיעים על מחירו הסופי. כשמדברים על מיקום מתכוונים בדרך כלל לרחוב, לשכונות או לקרבה למוסד, לצירי תחבורה או למרכזה של העיר. בהתאם למיקום – מחירו של הנכס יהיה נמוך או גבוה וכן ניתן יהיה לדעת אודות השבחתו העתידית.

גם מיקומו של נכס בברלין, בדומה לכל שוק נדל"ן אחר בעולם, קובע את מחירו הסופי של הנכס ומטבע הדברים משפיע על התשואה השנתית שמקבל המשקיע. עם זאת, אלמנט המיקום בשוק הברלינאי הוא שונה מהישראלי, בעיקר כי מדובר בעיר גדולה במיוחד, בעלת אפיונים היסטוריים ותרבותיים ובעלת אוכלוסייה מגוונת הכוללת גם מהגרים. בדיוק מסיבה זו, ההפרש במחיר של שתי דירות הממוקמות באותו הרחוב בברלין יכול להגיע למאות אלפי אירו. שלא לדבר על אזורי העיר עצמם, בהם ההפרשים במחירי הנדל"ן מאוד משמעותיים.

בטרם מתחילים לחפש נכס להשקעה בברלין, חשוב להבין את אופייה של העיר ולהכיר היטב את שכונותיה. באופן כללי, ברלין מחולקת לשכונות גדולות כמו מיטה, שרלוטנבורג, פנקאו וטמפלהוף, הכוללות בתוכן שכונות ואזורים קטנים יותר.

נכון להיום ישנם בברלין כ-10,000 נכסים זמינים: 59% מהם הנם בתים פרטיים ו-49% נכסים להשכרה. אוכלוסיית העיר מתחלקת באופן הבא: 5% זוגות ללא ילדים, 53% רווקים ו- 21% משפחות עם ילדים. הדירות היקרות ביותר, חוץ מאלו שנבנות בפרויקטים מפוארים חדשים, הן הדירות בבניינים שנבנו בשנים שבין 1940-1960. מחיר ממוצע למ"ר בברלין לשנים 2010-11 עמד על 1,400 אירו: 1,200 באזורים הפחות טובים ו- 1,600 אירו באזורי הביקוש (המחירים מאת ארגון המתווכים הגרמני). מחירו של מ"ר להשכרה עומד כיום על כ-6.9 אירו, כאשר מדובר במחיר הגבוה ב-6% לעומת השנה שעברה.


שכונת Charlottenburg-Wilmersdorf

שכונת Mitte

שכונת Moabit -Tiergarten

שכונת Steglitz – Zehlendorf

שכונת Reinickendorf

שכונת Spandau

שכונת Neukolln

שכונת Pankow

שכונת Tempelhof

שכונת Kreuzberg

שכונת Friedrichshain

שכונת Treptow-Kopenick

שכונת Lichtenberg

שכונת Marzahn-Hellersdorf

שכונת Schoneberg

שכונת Wilmersdorf

שכונת Zehlendorf


https://www.sweet-home.co.il/?p=984

שכונת Wedding

שכונת Prenzlauer Berg


Comments are closed.