מחקר קובע: ברלין היא עדיין גן-עדן להשקעות

שוק נדל"ן הפרמיום בברלין גדל בהתמדה ומדביק באופן משמעותי בשנים האחרונות את הפער עם העמיתים הבינלאומיים. על פי המחקר האחרון של PwC ושל מכון המחקר Urban Land Institute, ברלין היא "גן העדן עבור השקעות ", והיא מדורגת בין יעדי ההשקעות המובילים באירופה עבור המשקיעים הבינלאומיים, לפני המבורג,פרנקפורט ודבלין.

אף מטרופולין אחר לא צפוי לראות עלייה כה גבוהה במחירי הרכישה (+ 4.01%) ושכר הדירה (+ 3.99%) לשנת 2017. כתוצאה מכך, ברלין תחליף את לונדון כיעד ההשקעות החשוב ביותר באירופה.

קסמו של המטרופולין הירוק לא פוחת

צמיחת המחירים החיובית של בירת גרמניה לא מפתיעה. ברלין מציעה למשקיעים מספיק תמריצים להמשיך ולהשקיע כאן את כספם. בנוסף לפיתוח החיובי באספקטים הכלכליים והחברתיים, אשר הביא בין השאר לעלייה בהכנסות ולגידול משמעותי של אוכלוסיית העיר, ברלין מתגאה גם במגוון עצום של אפשרויות תרבות ואמנות שיש לה להציע. ברלין היא גם אחת הערים הירוקות ביותר באירופה, עם אגמים רבים ויותר מ 2,500 פארקים ושטחים ירוקים בשטח כולל של 65 קמ"ר.

האטרקטיביות של עיר הבירה משתקפת גם במספר ההולך וגדל של התיירים המבקרים בה. לפי משרד הסטטיסטיקה של ברלין-ברנדרבורג , במהלך החצי הראשון של 2017 נרשמו בעיר מעל 18 מיליון לינות (מתוך 36 מיליון הלינות גרמניה כולה).

ברלין מעניינת במיוחד את הרוכשים הבינלאומיים

המשקיעים הבינלאומיים רוכשים כ-20% מכלל הנכסים במגזר נדל"ן הפרמיום בעיר הבירה. אחת הסיבות לכך היא איכות החיים המעולה של ברלין, אשר זוכה לציונים מצוינים בהשוואה לערים בינלאומיות אחרות. על אף עליות הערך החיוביות, המחירים בעיר הבירה עדיין ברי-השגה.

כך לדוגמה, עוד ניתן לרכוש בברלין דירה יוקרתית גדולה ומרווחת במחיר זהה לדירה הרבה יותר קטנה ופחות איכותית בלונדון. עם זאת, כתוצאה מעליות הערך המשמעותיות הצפויות, מחירי הדירות בעיר צפויים ליישר קו בשנים הקרובות עם מחירי הדיור בערים מרכזיות אחרות בעולם.

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, כללי, משקיעים בעיר

Comments are closed.