Your search results

מולהיים‏ עיר על הנהר – Mülheim an der Ruhr

Posted by admin on 25/07/2017
0

אודות העיר

"מולהיים עיר על הנהר"

כך שמה, כפי שקיבלה את התואר שלה כך יופייה המרהיב של העיר.
השוכנת במדינת נורד-ריין-וסטפאליה, גרמניה. בעיר מתגוררים כ- 169,000 תושבים על שטח של 91.26 קמ"ר. מולהיים‏ - mulheimמולהיים ממוקמת באזור חבל-הרוהר בדיוק בצומת דויסבורג, אסן, אוברהאוזן ורטינגן. ישנם חברות רבות אשר מצאו את מושבם במולהיים, במיוחד בתעשיית המזון כגון:
חברות – Aldi Süd, Harke Group, .Tengelmann Group
העיירה אוזכרה לראשונה בשנת 1808, ורק 100 שנים לאחר מכן, האוכלוסייה התפתחה בעיירה והגיעה ל- 100,000 תושבים – מה שהפך אותה רשמית לעיר.

מולהיים הינה העיר הראשונה באזור חבל-הרוהר שקיבלה לגמרי בחינם מכרות פחם, אך כשהמכרה פחם האחרון שלה ("Rosenblumendelle") פחת בעומסו הוא נסגר לצמיתות. כלומר, זו עיר שצמחה מתוך תעשייה של עור ופחם הצליחה לעשות טרנספורמציה מוחלטת ולהפוך למרכז כלכלי מגוון.

יחד עם זאת, יותר מ- 50% מהשטחים של מולהיים מכוסים בצמחייה וביערות, העיר נחשבת כמקום אטרקטיבי מולהיים‏ - mulheimלחיות בו! המבקרים בה ציינו כי היא ממוקמת באזור הכי מושך וקוסמופוליטי, בין דיסלדורף לבין שאר
ערי חבל-הרוהר.
זהו בית הקמתם של המכללה הטכנית של מקס פלאנק – "The Max Planck Society".
ארגון מקס פלאנק הינו הארגון המצליח ביותר בתחום המחקר בגרמניה מאז הקמתה בשנת 1948.

מאז 2009, במכללה הטכנולוגית הרוהר במערב. ניתן לחצות בין הערים וליהנות מנסיעה נעימה עם נופים מדהימים בדרך עם הרכבות S-Bahn, תחנת הרכבת המרכזית ביותר נמצאת תחת המכללה ומגשרת בין דורטמונד ודויסבורג, כשהיא עוברת דרך חבל ריין-רוהר כל הנסיעה ברכבת.

נהר-הרוהר זורם דרך העיר מדרום-מזרח, לצפון-מערב למרחק של 14 ק"מ אשר מחלק אותו לשני מחוזות:
החיים הכפריים והאורבניים יותר נמצאים על הגדה השמאלית ומאידך מימין יש את הכנסיית הראשית הקירצ'נהוגל. העיר מרכזית ושוכנת על שני גדות הנהר, כ -12 ק"מ ממזרח למקום שבו נהר-הרוהר נשפך ומתחבר אל תוך נהר-הריין.
החיים במולהיים משולבים בין עירוניים, לבין חיים כפריים יותר משום שבכל העיר עובר נהר-הרוהר מרגישים,מולהיים‏ - mulheim
ובמורד הכביש, נמצאת דיסלדורף הבירה.

אפשר למצוא אטרקציות מעניינות שונות בעיר-על-הנהר:

Aquarius – Wassermuseum
מוזיאון המים של הבקרה המרכזית של חברת המים "waterworks" הפתוחה למבקרים אשר יכולים ללמוד על האופן שבו אספקת המים עובדת כיום וכיצד להתמודד עם מצבים יוצאי דופן אקראיים ולא צפויים למשל:
צינורות פרוצים או אש גדולה שהתלקחה. על מנת להבטיח את אספקת המים לשתייה ולצרכים הבסיסיים בסדר גודל של שטח כזה ענק פותחים בפנינו במוזיאון את האפשרות להיות שותפים במה שקורה באזור במערכת המים, תיווכחו בסימולציות מציאותיות שבהן אתם יכולים לשחק בלהיות אחראים על כל התהליך המעניין של אספקת המים המודרנית שבמפעל.

Entenfang River – אגם, טיולי טבע וקמפינג

"Entenfang" הוא אזור תיירים ומבקרים מבוקש ב- Muelheim an der Ruhr הממוקמם בסביבה שקטה של מולהיים‏ - mulheimהיער הירוק, יש בתוכו אגם יפייפה וטבעי עם חוף לשבת בחול ולהינות מהנוף.
האגם אינו גדול מדי, כך שאפשר לעשות סיבוב הליכה מרתק ליער הסמוך.
ישנה אופציה לשכור אופניים על Entenfang, ללכת להיכנס לאגם, לשחות.
עבור מבקרים רבים, זהו קמפינג קבע אשר נוסעים עם המשפחות מדי שנה, עבור יעד אחר של קהל נמשכים ליופיו הטבעי, זה לא כמו ברכת שחייה עירונית, כאן אתה יכול לשחות בטבע, באגם טבעי ויפה שבו אתה יכול להסתובב ברגל או באופניים. ואיכות המים? מאפשרת רחצה שוב ושוב..

דרכי ההגעה אל האגם ברכב הינם: דרך כביש 3 ו באמצעות גשר Wedauer 6 או ע"י רכבת תחנת הרכבת הגדולה והמרכזית של דויסבורג – Wedau. משם לוקחים את הרכבת האזורית
לכיוון DU HBF> Wedau>Bissingheim שתוביל אתכם לתחנת DU Entenfang הסופית, אשר שם תגיעומולהיים‏ - mulheim למקום הקסום הזה אם תלכו 50 מטר קדימה.

במולהיים תוכלו למצוא מוזיאונים שונים, גלריות, טירות עתיקות, פארקים עצומים ועוצרי נשימה ביופיים, ישנו מגרש גולף מקומי, נהרות רבים, מפלים ועוד.
בכללי ישנם אין-סוף אטרקציות מגוונות ב"מולהיים-עיר-על-הנהר" ישנו גם קניון בעיר בשם "Rhein-Ruhr-Zentrum" בו מרכז קניות גדול עם חניה בשפע ובחינם, עם הרבה חנויות במחירים נוחים, מסעדות, בתי קפה וכו'.

עלות ממוצעת של דירה לקניה במולהיים: למידע נוסף לחץ כאן

עלות ממוצעת של דירה להשכרה במולהיים: למידע נוסף לחץ כאן

Compare Listings