השקעות נדל"ן בחו"ל – 2019: המצב הנוכחי של שוק הנדל"ן בגרמניה

השקעות נדל"ן בחו"ל

התשובות לשאלות שמעניינות את משקיעי הנדל"ן בגרמניה

שוק הנדל"ן בגרמניה התאפיין מאז ומעולם בעיקר ביציבותו, אך נכון לעכשיו הוא נמצא בעלייה חדה כבר ארבע שנים ברציפות, ולא נראה שהטרנד ישתנה בקרוב. הסיבות לכך? צמיחה כלכלית הנמשכת עשור, מיליון מהגרים, הגירה מקצועית גבוהה, היצע דל של בנייה חדשה וריביות נמוכות מאד.

נתונים נכונים למאי 2019:
– מחירי הדירות עלו ב-10.22% בהשוואה למאי בשנה הקודמת – העלייה הגבוהה ביותר בשש השנים האחרונות
– מחירי בנייה חדשה עלו ב-7.95%
– מחירים על בנייה קיימת עלו ב-8.91% מאז 2018

הבנק המרכזי בגרמניה שולל את האפשרות שעליית המחירים החדה תוביל להיווצרות בועת נדל"ן שעלולה לסכן את יציבותה הכלכלית של גרמניה. מומחה מהמכון למחקר כלכלי של קלן אומר כי עליית מחירים לבדה לא יכולה לגרום להיווצרותה של בועה – יש צורך להסתכל על גורמים נוספים. כך למשל, ניתן לראות כי שוק המשכנתאות הינו יציב וקצב הבנייה החדשה הינו מתון. קריסות שוק נגרמות לעתים קרובות על ידי קצב בנייה מהיר מדי, דבר שאיננו נכון לגבי גרמניה.

עליות מחירים צפויות להמשיך גם בשנים הקרובות. הגירה חיובית גבוהה וטרנדים שלהתפתחות שוק העבודה במדינה גורמים למומחים לצפות לעלייה של דמי שכירות ועליות ערך הנדל"ן.

ברלין, בירתה של גרמניה, חווה כרגע משבר דיור חריף במיוחד. בשנת 2018 אמנם הושלמה בנייה של קרוב ל-13 אלף יחידות מגורים חדשות, אך במציאות של היום קיים צורך בכ-20 אלף יחידות חדשות מדי שנה. נוסף על כך, קיימת הגירה חיובית שנתית של כ-50 אלף אנשים אל תוך ברלין, מה שמעלה את הביקוש וגורם לזינוק המחירים.
מחירי דיור ממשיכים לעלות לא רק בבירת גרמניה אלא בכל האזורים. בעיר הבירה של נורד ריין וסטפאליה, דיסלדורף, המחיר הדירות החציוני עלה ב-7.05% למ"ר במשך 2018. בקלן המחירים עלו ב-9.03%, ובדורטמונד המחירים עלו ב-12.97% – העלייה המשמעותית ביותר באזור.

פורסם ע''י Tanya Yujelevski  |  0 Comment  |  ב nrw, Uncategorized, ברלין

Comments are closed.