השקעות נדל"ן בחו"ל – שכירות נדלן מסחרי קורונה

השקעות הדל"ן בחו"ל

שוכרי נדל"ן מסחרי בגרמניה דורשים הורדת דמי שכירות בעקבות הקורונה

מספר חברות ענק דורשות הורדה בשכירות – וקמעונאים קטנים ממתינים לתוצאות המאבק

איגוד הסחר הקמעונאי בגרמניה – Handelsverband Deutschland (HDE) – עסוק לאחרונה בנושא הרגיש של דמי השכירות, וטוען כי חנויות שנאלצו להיסגר במהלך משבר קורונה צריכות לשלם רק 50% מהשכירות אשר סוכמה בין הצדדים בחוזה. בין הדרישות האחרות היא דוגלת בתיקונים לחוק השכירות לאמץ חלוקת סיכונים בין השוכרים לבין בעלי הנכס בנסיבות חריגות שכאלה.

בראיון למגזין הסחר TextilWirtschaft, הבהיר מנכ"ל HDE, סטפן גינט, מהו פירוש חלוקת סיכונים במונחים קונקרטיים: "ברור לכולם שזה יגיע לחלוקת העלויות. מבחינה חוקית לא ניתן יהיה לבטל את דמי השכירות באופן מוחלט. אך לסוחרים הקמעונאים שלנו, בתור שוכרים, יש זכות לתיקון הסכום. על בעלי הנכסים לשחרר את השוכרים ממחצית מעלויות השכירות. אחרת הסוחרים ישבו על הררי חוב ענקיים. זו העמדה המשפטית שלנו, שלדעתנו היא די חזקה. "

ישנם, כמובן, סוחרים קמעונאיים שחושבים ש 50% שכירות זה כבר יותר מדי. "באופן עקרוני, יש להפחית את שכר הדירה בהתאם למחזור. אם הוא עומד על אפס, שכר הדירה צריך להיות אפס גם כן ", צוטט מנהל רשת חנויות בגדים. הוא בעד ביצוע תשלום מסוים למשכיר, "סכום בסיסי, כגון 10% גם כאשר חנויות נעולות, ואז, לאחר הסרת הסגר של קורונה, יש להתאים את דמי השכירות כלפי מטה לכדי המחזור הנמוך עוד יותר ככל הנראה."

קמעונאית הענק של ביגוד C&A כבר ביטאה עמדה זו במכתב למשכירים הגרמניים שלה. היא סירבה לשלם דמי שכירות עבור 450 החנויות שלה בחודש אפריל, והיא דורשת "התאמות שכר דירה" לתקופה שלאחר סיום הקורונה, ומאיימת על בעלי הנכסים עם סגירת החנויות שלה. C&A, בבעלות המשפחה ההולנדית-גרמנית ברנינקמיידר (שבבעלותה גם יזמות הנדל"ן Redevco), וצעדיה האחרונים נמצאים תחת מעקב קרוב מצד צבא של קמעונאים קטנים יותר המהרהרים לגבי הצעדים הבאים שלהם בעצמם.

פורסם ע''י Tanya Yujelevski  |  0 Comment  |  ב nrw, Uncategorized, ברלין

Comments are closed.