השקעות נדל"ן בחו"ל – ריביות משכנתא בשפל

השקעות נדל"ן בחו"ל

ריביות משכנתא בגרמניה בשפל היסטורי

עבור אלה בגרמניה שבטוחים מספיק כדי לתכנן מימון של נכס במהלך השנים הבאות, למרות אי הוודאות הנוכחית של המגיפה, הריבית הגיעה לשפל של כל הזמנים.

ניתן למצוא ריביות משכנתא בשיעור של 0.44% נטו במשך עשר שנים קבועות מהמלווים החיוביים ביותר, כך על פי ספקית השירותים הפיננסיים Dr. Klein Privatkunden – השיעור הנמוך ביותר שיש. לאחרונה בינואר היה השיעור הנמוך ביותר – 0.60%. שיעורים אלה יחולו על לווים עם דירוג אשראי טוב מאוד, ומחפשים ללוות לא יותר מ- 60% מערך הנכס.

בכדי להציב זאת בפרספקטיבה: בהשוואה להלוואה של 200,000 אירו בריבית של 1.5% והחזר הון שנתי של 3%, שיעור של 0.7% ואותם תנאים היו מראים חיסכון בריבית ששולמה לאחר 10 שנים של 13,000 אירו. לדברי מיכאל נוימן, מנכ"ל ד"ר קליין, "כל עוד הדברים לא נשארים כל כך לא בטוחים בגלל נגיף הקורונה, מצב הריבית החדש הזה לא ישתנה. אף לא היינו פוסלים שיא נמוך יותר מזה הנוכחי. "

מתווך המשכנתאות Interhyp, בהודעה שפורסמה לאחרונה, רואה גם את השיעורים הטובים ביותר להלוואות לרכוש נפלו ב- 0.1% מאז פברואר. לווים חדשים ומי שמחפש לתקן את הלוואותיהם לעשר שנים נוספות יכול למצוא לעתים קרובות מלווים המציעים ריבית מתחת ל -.0.7% Interhyp רואה גם קשר ברור בין וירוס קורונה לבין שיעורים נמוכים. חברת הדירקטוריון של Interhyp מירג'ם מוהר, אחראית בפלטפורמת ההלוואות לעסקי לקוחות פרטיים, "כל חוסר הוודאות סביב התפרצות הנגיף משפיעה רבות על השוק, כולל הלוואת משכנתא".

לאחר שהמדינה הפדרלית הורידה לאחרונה את הריבית ב 0.5%, מוהר מאמינה כי שיעורי המשכנתא יישארו ברמה הנמוכה הנוכחית לזמן מה. Interhyp משווה הצעות של יותר מ -400 בנקים גרמנים עבור ההצעות הטובות ביותר. הם רואים שפע של הצעות עבור לווים עם דירוג אשראי טוב ב -0.6%, אלו עם ציונים מצוינים והון עצמי טוב אמורים להיות מסוגלים להשיג ריבית בגובה 0.4%. בדומה לד"ר קליין, ההצעות הטובות ביותר עומדות על 0.31%, ואילו אפילו מתווך המשכנתא Hüttig & Ropf מציב את ההצעה "הריאליסטית" הטובה ביותר על 0.35%. ניתן למצוא אפילו הלוואות קבועות למשך 15 שנים עבור 0.5%, לאלה עם דירוג אשראי מצוין.

פורסם ע''י Tanya Yujelevski  |  0 Comment  |  ב nrw, Uncategorized, ברלין

Comments are closed.