השקעות נדל"ן בחו"ל – נדלן מגורים בזמן קורונה

השקעות נדל"ן בחו"ל

נדל"ן בגרמניה לאור הקורונה

שוק הנדל"ן למגורים בגרמניה ממשיך להיות שוקק חיים גם בצל וירוס ה-COVID-19, אך הטרנזקציות איטיות יותר

השוק עדיין מלא חיים ועסקאות, אך הן עלולות לקחת יותר זמן בשל הנסיבות. הדבר נגרם עקב בעיות תפעוליות – למשל, לא לכל הבנקים קיימת תשתית המאפשרת לעבוד מהבית. הביקוש לנדל"ן למגורים נותר גבוה ורבים מחפשים אחר נכסים.

סימנים רבים מצביעים על כך שה"עסקים כרגיל" בנדל"ן הגרמני. חברת JLL עתידה למכור פורטפוליו המורכב משמונה נכסים בברלין (“Portfolio Acht”). הנכסים משתרעים על פני 140,000 מ"ר ומורכבים מ-2,000 יחידות. ההכנסות צפויות לעמוד על כ-13 מיליון לשנה.

מוקדם יותר החודש המשקיעה הגרמנית Deutsche Asset One רכשה כ-715 נכסים הן למגורים והן מסחריים בעלות כוללת של 300 מיליון אירו, ומתכננת להשקיע 500 מיליון אירו נוספים בנדל"ן למגורים בגרמניה עד סוף השנה הנוכחית. "אנו בוחרים באסטרטגיה ארוכת טווח ובת קיימא עם כל הנכסים שלנו," אמר תילו פון סטצ'וב, שותף מנהלי בחברת דויטשה אסט וואן. "הטיפול הזהיר בדיירים ותחזוקת הנכסים למען איכות חיים גבוהה ברחבי העיר הופכים להיות אספקטים חשובים יותר ויותר בעסקאות בתחום המגורים."

החודש גם כן, BF.direkt תיווך מימון של כ- 35 מיליון אירו להקמת קומפלקס מגורים באזור ברלין-ברנדנבורג. בנוסף להלוואה הבנקאית, המשקיע מקבל גם מימון של KfW. לאחר השלמתו יכלול הפרויקט כ -200 יחידות דיור על פני 20,000 מ"ר. הפרויקט כולל גם מתקני חניה תת קרקעיים וסופרמרקט. ההשלמה מתוכננת לסתיו 2021.

רמת ההשפעה של המצב הנוכחי עם וירוס הקורונה על שוק הנדל"ן הגרמני טרם ברורה. הממשלה הפדרלית משקיעה מאמצים וסכומים משמעותיים על מנת לייצב את הכלכלה הגרמנית, ונראה שמשקיעי הנדל"ן בוטחים בה מספיק כדי לבצע עסקאות בממדים גדולים גם בימים אלו של חוסר וודאות.

פורסם ע''י Tanya Yujelevski  |  0 Comment  |  ב nrw, ברלין

Comments are closed.