השקעות נדל"ן בחו"ל – מחירי נדלן בפרברי ברלין

השקעות נדל"ן בחו"ל

הפרברים של ברלין בהתפתחות, השכירות בצמיחה
רבים בוחרים לגור מחוץ לברלין ולהגיע אליה מדי יום בשביל עבודה, ומביאים לצמיחה בשיעורי השכירות

כמיליון אנשים מתגוררים בפרברי ברלין. גובה המחירים והשכירות באזורים אלו נקבע על פי מיקומם הגיאוגרפי, גודלם והאטרקטיביות הכללית שלהם. בסביבת המטרופולין של ברלין נמצאות כ-55 עיירות כאשר 35 מהן מרוחקות יותר, 19 נמצאות קרוב יותר אל הבירה ופוטסדאם מהווה את העיר הגדולה ביותר מחוץ לברלין. לצורך ההשוואה, בשלושת הרבעונים האחרונים של 2018 דמי השכירות החציוניים בפוטסדאם עומדים על 9.86 אירו למ"ר, מספר הנמוך ב-0.48 אירו בלבד בנכס דומה בברלין.

בכשניים עשר מקומות ציוריים נוספים המקיפים את ברלין, השכירות עומדת על 9.00-9.99 אירו למ"ר. מדובר בעיירות כמו Birkenwerder, Stahnsdorf ו-Teltow עם סביבה ירוקה ושקטה עם נוף נעים. בפער קצר עם שכירות חציוניות של 8.00-8.50 אירו למ"ר נמצאת עיירת Oranienburg וסביבתה השלווה.
מקומות עם שכר דירה של 7.00-7.99 אירו למטר רבוע הם בדרך כלל עיירות קטנות יותר עם אוכלוסייה של מעט יותר מ-20,000 איש, ורחוקות יותר מברלין. בקטגוריה הזו נמצאים מקומות כמו Ludwigsfelde, Hennigsdorf ו-Strausberg. כולם אמנם מקושרים היטב לברלין באמצעות רכבות, אך הנסיעה אליהם ממרכז העיר תמשך בין חצי שעה לשעה.

מבחינת עליית המחירים, הפרברים של ברלין עוקבים אחר הטרנדים בעיר הגדולה: בחמש שנים האחרונות דמי השכירות עלו במספרים דו-ספרתיים, כמו גם מחירי הנדל"ן באזורים אלה. הדבר נכון בייחוד לגבי בתים פרטיים ודופלקסים: מחירי הקנייה עבור נכסים אלה חצו את גבול ה-4,000 אירו למטר רבוע.
עם עליית הביקוש לדיור בתוך ברלין, כך גם בעיירות המקיפות את ברלין. וככל שקשה יותר למצוא דירה גם מחוץ למרכז של ברלין, כך עולה גם ההגירה החיובית אל מחוץ לעיר. הדבר גורם לעליית דמי השכירות, לעליות ערך וגם צמיחה בכמות הבנייה החדשה באזור.

פורסם ע''י Tanya Yujelevski  |  0 Comment  |  ב ברלין, התפתחות וצמיחה

Comments are closed.

חינם,
המדריך של ישראל זאבי
למשקיע בברלין. מלאו את הפרטים
וקבלו חינם את המדריך


* חובה