השקעות נדל"ן בחו"ל – ירידה נוספת באישורי בנייה

השקעות נדל"ן בחו"ל

ירידה נוספת באישורי בניית נדל"ן למגורים בגרמניה

הלשכה הגרמנית לסטטיסטיקה (Destatis) מדדה ירידה נוספת בהשוואה לשנה שעברה

נתונים חדשים פורסמו החודש בלשכה הפדרלית לסטטיסטיקה של גרמניה, והם מראים כי כמות אישורי הבנייה שהונפקו ירדו ב-1.9% בין ינואר לספטמבר, בהשוואה לנתונים מאותה התקופה שנה שעברה. זהו סך של 257.900 אישורים – והם היו תקפים הן לבנייה חדשה והן לביצוע פעולות בנייה הקשורות לבניינים קיימים.

הלשכה הפדרלית לסטטיסטיקה כבר רשמה ירידה של 2.5% ו-3.4% באישורי בנייה אשר הונפקו באוקטובר וספטמבר. לעומת זאת, נאמר כי מספר הבניינים שעברו אישור נשארו "בכמות גבוהה" מאז שנת 2016 – כך נמסר.

בין החודשים ינואר וספטמבר כמות אישורי הבנייה לבתי מגורים המתאימים למשפחה יחידה עלתה ב-0.5%. מצד שני, כמות האישורים לבניית בתים דו-משפחתיים ירדו ב-1.5%.

על פי דבריו של אנדראס איבל, נשיא האיגוד הגרמני לחברות נדל"ן ודיור חופשיים (BFW), הם מודאגים במיוחד מהנפילה בהיתרי בנייה לבנייני דירות. המטרה של בניית 375.000 דירות חדשות מדי שנה שהפדרציה הגרמנית הציבה בפני עצמה, הופכת להיות יותר ויותר בלתי מושגת.

בתקופת החקיקה הנוכחית, הקואליציה הממשלתית הגרמנית של ה- CDU / CSU של אנג'לה מרקל ושל SPD השמאלי-מרכזי הסכימו ליעד של 1.5 מיליון דירות חדשות עד שנת 2021.

פורסם ע''י Tanya Yujelevski  |  0 Comment  |  ב nrw, Uncategorized, ברלין

Comments are closed.