השקעות נדל"ן בחו"ל – ירידה בהיקף עסקאות בתחום הבריאות

השקעות נדל"ן בחו"ל

מחסור בנכסים בשוק שירותי הבריאות בגרמניה מוביל לירידה בהיקף העסקאות

הירידה מהווה 52% במחצית הראשונה של 2019 בהשוואה לשנה שעברה

מחסור בעסקאות ענק היא הסיבה העיקרית לנתון זה, על פי דבריהם של המומחים מחברת התיווך CBRE. בעוד שמשקיעים רבים מחפשים להשקיע בנדל"ן המיועד לשירותי בריאות, השוק סובל במחסור של היצע. כאשר מתבוננים בסטטיסטיקה של השנים האחרונות, ניתן לראות כי נפח העסקאות הונע בעיקר על ידי עסקאות ענק בתחום. עסקאות כאלו אינן זמינות בשוק בשנה האחרונה – מכאן נובעת הירידה.

עם זאת, ניתן לראות תנופה מסוימת מעבר למכירות של פורטפוליו גדול. באותן שנים ללא עסקאות ענק, נפח העסקאות הנוכחי השנה היה מהווה את נפח השנה כולה. היעדר עסקאות ענק מורגש בחלקן של העסקאות שביצעו משקיעים בינלאומיים, אשר צנחה ב -31 נקודות אחוז ל -53%. משקיעים בינלאומיים נוטים להתעניין יותר בעסקאות של פורטפוליו גדול.

התשואות למגורים עבור גיל הזהב נותרו ללא שינוי בהשוואה לרבעון הראשון, ועומדות על 4.75%. כך, התשואות בשוק שירותי הבריאות הינו גבוה מזה שנדל"ן משרדי מציע, עם תשואות אשר בקושי עולות על נתון של 3%. עם זאת, יש לצפות לירידה בנתון זה גם בנדל"ן שבתחום הביאות.

על אף הביקוש הגבוה, בעיקר מצד משקיעים בינלאומיים, אין צפי לעסקאות פורטפוליו גדולות במחצית השנייה של 2019. המומחים בתחום מצפים שהיקף כלל העסקאות בתחום זה בגרמניה יסתכם השנה בכ-1.25-1.5 מיליארד אירו.

חברה אחת אשר השקיעה רבות בענף הינה חברת שירותי בריאות בלגית בשם REIT Aedifica אשר חתמה לאחרונה על עסקה נוספת על סך 20 מיליון אירו. בנוסף, החברה רכשה בעבר מתחם שירותי בריאות במדינת סקסוניה ובנתה קמפוס נוסף בעיר שוורין שבצפון גרמניה בעלות של 12 מיליון אירו.

פורסם ע''י Tanya Yujelevski  |  0 Comment  |  ב nrw, ברלין, התפתחות וצמיחה, משקיעים בעיר

Comments are closed.