השקעות נדל"ן בחו"ל – הבדלי שכירות בין מרכז העיר לשוליים

השקעות נדל"ן בחו"ל

פערים בדמי השכירות במרכז ברלין לבין שולי העיר

המרכז ההיסטורי של ברלין הוא היקר ביותר, אך שכונות נוספות ממשיכות להתקרב מבחינת המחיר

באופן רשמי ברלין מחולקת ל-12 שכונות עיקריות, אך בפועל המציאות הנדל"נית הרבה יותר מורכבת. אספנו נתונים על דמי השכירות המבוקשים ב-190 המיקודים של ברלין לפיהם ניתן להבין יותר טוב את המצב הנוכחי בעיר.

במבט הראשון התמונה ברורה: 9 מתוך עשרת האזורים היקרים יותר מבחינת שכירות נמצאים במרכז ההיסטורי של ברלין, מיטטה. אך עם זאת, הרבה מהבנייה החדשה בעיר נבנית בשכונות אחרות (למשל, מצפון לתחנה המרכזית – בשכונות וודינג ומואביט), בעוד שבמיטטה קיימים הרבה בניינים ישנים בהם מתגוררים אנשים עם כוח קנייה נמוך במיוחד. הבנייה החדשה היא בין הגורמים העיקריים לזינוק בדמי השכירות: באזורים עם בנייה חדשה רבה השכירות המבוקשת עמדה עד 2015 מתחת ל-10 אירו למ"ר, ועד שנת 2018 עלתה באופן חסר תקדים לשיעור של 15 אירו למטר רבוע ומעלה.

האזור היחיד בעשירייה הפותחת מבחינת רמות השכירות שנמצא מחוץ למיטטה, הוא השכונה שסביב Lugwigkirchplatz בווילמרסדורף (מיקוד 10719), דרומית לשדרת הקו'דאם המפורסמת. שכונות נוספות עם שכירות גבוהה של 13-14 אירו למ"ר הן קרויצברג – פרידריכסהיין המבוקשת, שכונת פרנצלאוור ברג וגם שכונת הווילות גרונוולד במערב העיר. לא רחוק מאחור נמצאות שכונות שרלוטנבורג – ווילמרסדורף, צפון נויקלן ושונברג. 42 מיקודים נוספים מהווים את הנתח הגדול בעיר מבחינת שכירות, בהם היא עומדת על 9.00-9.99 אירו למ"ר. המאפיין המאחד לכל האזורים הללו הוא הריחוק היחסי ממרכז העיר. בקטגוריה הנמוכה ביותר כיום עם שכירות מבוקשת מתחת ל-7 אירו למ"ר נמצאים שישה מיקודים

כוח הקנייה אינו אחיד בכל האזורים הנחשבים ליקרים יחסית מבחינת שכירות. למשל, תוכלו למצוא משקי בית עם כוח קנייה גבוה במיטטה, שרלוטנבורג – ווילמרסדורף ופרנצלאוור ברג – כלומר, אנשים המתגוררים באזורים הללו יכולים להרשות לעצמם לשלם את השכירות הגבוהה ועם זאת להישאר עם יתרה נאה להוצאות נוספות. משקי בית עם כוח קנייה נמוך יותר ממוקמים בעיקר בקרויצברג-פרידריכסהיין ושכונת נויקלן.

פורסם ע''י Tanya Yujelevski  |  0 Comment  |  ב ברלין

Comments are closed.

חינם,
המדריך של ישראל זאבי
למשקיע בברלין. מלאו את הפרטים
וקבלו חינם את המדריך


* חובה