השקעות נדלן בגרמניה – הקלות בהגירה בשביל עבודה בנדלן

השקעות נדל"ן בגרמניה

משרד הפנים הגרמני שוקל הקלות בהגירה כדי לטפל במחסור במומחים בתחום הנדל"ן

ממשלת גרמניה תדון בהצעות חוק אשר יקלו על הגירה ממדינות שמחוץ לאיחוד האירופי אל תוך גרמניה על מנת לפצות על המחסור בעובדים מיומנים, בין היתר בתחום הנדל"ן במדינה

הורסט זהופר – שר הפנים של גרמניה – ומשרדו צפויים להציג בפני הבונדסטאג בעתיד הקרוב הצעה חדשה, לפיה תינתן לאזרחי מדינות שלישיות (כלומר, כאלו שאינן חברות באיחוד האירופי) האופציה לחפש תעסוקה בתוך גרמניה בתחומים מוגדרים מראש. מדובר במגוון תחומים שבהם קיים כרגע מחסור של אנשי מקצוע בגרמניה.

לפי ההצעה, יתאפשר לפרטים הללו להגיע לגרמניה ולחפש תעסוקה במשך תקופה של חצי שנה.

זאת בהנחה שיוכיחו כי יש בידם השכלה מתאימה. בו זמנית ההצעה מבקשת לבטל סעיף שהיה תקף עד כה הנקרא "בחינה מועדפת", לפיו הייתה חובה לבדוק מראש האם קיים אזרח גרמניה אשר יכול למלא את המשרה הרלוונטית לפני הנתין הזר.

זהופר סבור כי זהו צעד נחוץ וחשוב, וכי ייצור מסגרת טובה להגירה מקצועית. עד כה היו מגיעים לגרמניה הרבה אנשי מקצוע ממדינות כמו פולין ורומניה בתוך האיחוד האירופי, אך נראה שהגיע הזמן לבחון גם אופציות נוספות.

כרגע קיימת בגרמניה שיטה נוספת – שיטת "הכרטיס הכחול" שעד כה ניתן בעיקר לעובדים בתחום ה-IT המגיעים מהודו. ההצעה החדשה לעומת זאת צפויה למשוך לגרמניה יותר מומחים במגוון רחב יותר של תחומים, בין היתר תחום הנדל"ן.

עד כה גרמניה התקשתה מאוד למצוא אנשי מקצוע בתחום הנדל"ן: מתוך 100 משרות פתוחות בשלל תת התחומים, החל מאינסטלציה ועד להנדסה אזרחית, 49-55 בלבד הצליחו למצוא מקצוען עם כישורים תואמים.

פורסם ע''י Tanya Yujelevski  |  0 Comment  |  ב Uncategorized

Comments are closed.

חינם,
המדריך של ישראל זאבי
למשקיע בברלין. מלאו את הפרטים
וקבלו חינם את המדריך


* חובה