ברלין היא המובילה האירופית להשקעות במשרדים מקצועיים

בניתוח הנתונים האחרון שלהם, סוכנות הדירוג העצמאית Scope זיהתה את 20 המיקומים החשובים ביותר עבור משרדים באירופה. הממצאים ברורים: ברלין היא המובילה האירופית להשקעות במשרדים מקצועיים.

לפי סקופ, "העיר שעל השפרה" מציעה אפשרויות הרבה יותר אטרקטיביות עבור לקוחות פוטנציאליים מאשר פריז, לונדון, מדריד או אמסטרדם. הדירוג העליון של ברלין הוא גם אינדיקטור חשוב להתפתחות שוק הדיור של העיר, והוא מוכיח כי רכישת דירה באיכות גבוהה היא השקעה מבטיחה עבור משקיעים פרטיים.

צמיחה מתמדת בשוק העבודה של ברלין

הערכות של סקופ מבוססות על התפתחויות מחירי השכירות במיקומים נבחרים באירופה, תוך התחשבות בהיבטים הכלכליים השונים, אשר מתורגמות לתחזיות מפורטות לשנים הקרובות. לגודל ולנזילות של השווקים המתאימים ישנה חשיבות ראשונה במעלה. עם זאת, גורמים כגון מספר הפרויקטים המתוכננים של בנייה, וכן הצמיחה הכלכלית של האזור משחקים תפקיד חשוב.

היבט חשוב נוסף, בו ברלין מראה תוצאות טובות במיוחד, הינו קצב ההתפתחות של שוק העבודה המקומי. בשנים האחרונות, הבירה הגרמנית מראה צמיחה ממוצעת של 4 אחוזים בשנה במקומות עבודה משרדיים. לשם השוואה: במינכן עלה מספר העובדים ב -3% בלבד באותה תקופה. לונדון מדשדשת מאחור – תוצאה ברורה של ברקזיט הקרוב.

תחזיות מזהירות למשקיעים בשוק הדיור

ישנה קורלציה חזקה בין הצמיחה החיובית של שוק העבודה בברלין לבין הביקוש הגובר לדיור באיכות גבוהה. ככל שהאוכלוסייה בעיר הופכת להיות יותר ויותר בינלאומית, כך גם הדירות בבניינים חדשים ומודרניים הופכות להשקעה אטרקטיבית יותר עבור המשקיעים (אשר העדיפו להשקיע עד עתה בבנייני אלטבאו קלאסיים אשר נבנו במאה הקודמת).

הדיירים החדשים מכירים ומוקירים את השירותים הרבים ואת איכות החיים אותה מספקים הבניינים המודרניים, אשר יכולים לכלול שירותי קונסיירז' בשפה האנגלית, חדרי כושר וחללי עבודה משותפים. ואכן, בחמש השנים הקרובות מתוכננים לקום בבירה הגרמנית כ -30 בנייני מגורים רבי-קומות אשר עתידים לספק זאת. לצד העיר פרנקפורט, ברלין היא חלוצה בתחום זה בגרמניה.

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, התפתחות וצמיחה, משקיעים בעיר

Comments are closed.