ברלין- בירת הסטארט-אפים החדשה

ברלין נדלן

הסוד יצא החוצה!

ברלין הפכה למעצמה אמיתית עבור חידושים טכנולוגיים ותקשורת. סצנת הסטארט-אפ בעיר הבירה פורחת כמו בשום מקום אחר בגרמניה. ברלין מציעה עבור היזמים הצעירים את השילוב המושלם של השראה, יצירתיות והזדמנויות עסקיות. יתר על כן, בניגוד לבירות סטארט-אפ אחרים, כמו לונדון או תל אביב, דמי השכירות ויוקר המחיה בברלין ממשיכים להישאר יחסית נמוכים.

דוח שפורסם ב-2015 על ידי איגוד חברות הסטארט אפ הגרמני (BVDS) בשיתוף עם בית הספר לכלכלה ומשפט הברלינאי, רק מראה עד כמה פופולארית הפכה להיות הבירה הגרמנית בין מייסדי סטארט-אפ. במחקר נסקרו יותר מ -1,000 חברות סטארט-אפ מכל רחבי גרמניה ונמצא כי בברלין פועלת מערכת היזמות הגדולה במדינה.

חברות הסטארט-אפ הצעירות האלה יוצרות מקומות עבודה חדשים ונראה כי הן מצאו ספציפית בברלין את התנאים האידיאלים לצמיחה נוספת. ב-2015 חברות הסטארט-אפ בברלין העסיקו בממוצע 25.2 עובדים. הנתון מהשנה הקודמת היה 23.2. לשם ההשוואה, חברות הסטארט-אפ בשאר ערי גרמניה מעסיקות בממוצע 15.2 עובדים. זה מציב את ברלין בראש הרשימה, הרבה לפני כולם.

על פי המחקר, מגמה חיובית זו בעליית מספרי המועסקים תמשך גם השנה: כמעט כל המייסדים (93.9 אחוזים) ציינו כי הם מחפשים לשכור עובדים חדשים בשנת 2016. גם כאן, ברלין היא האלופה. בממוצע, חברות הסטארט-אפ בעיר הבירה מתכננות ליצור 12 מקומות עבודה חדשים כ"א עד סוף השנה. הערים המבורג ומינכן נמצאות במקום השני ומתכננות להגדיל את מספר מקומות העבודה בכ-10 מועסקים פר חברה.

לאור התחזיות החיוביות, הלך הרוח בקרב חברות הסטארט-אפ בברלין הוא אופטימי ביותר: 89 אחוז מהנשאלים דיווחו כי הם מרוצים מהמצב הנוכחי שלהם. זאת ועוד, 76 אחוזים מהמשתתפים בסקר צופים כי האקלים העסקי ימשיך להתפתח לטובה במהלך ששת החודשים הקרובים.
נראה כי תדמיתה החדשה של ברלין כלוקיישן מרכזי עבור היזמים והמשקיעים אינה עתידה להשתנות בזמן הקרוב.

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, התפתחות וצמיחה, כללי, משקיעים בעיר

Comments are closed.

חינם,
המדריך של ישראל זאבי
למשקיע בברלין. מלאו את הפרטים
וקבלו חינם את המדריך


* חובה