אתרים בברלין שחייבים לראות

דירות בברלין למכירה

אם אתם מגיעים לברלין רק לביקור קצר, אלו האתרים שאתם חייבים לראות לפני הכל:

שער ברנדנבורג

שער ברנדנבורג (Brandenburger Tor) הוא אחד הסמלים מובהקים והמפורסמים ביותר בגרמניה, המהווה סמל לשלום וחירות. שער הניצחון המרשים הזה מתנשא לגובה של 26 מטר וממוקם בלב שכונת מיטטה, בכיכר פריז (פאריזר פלאץ), הקרויה על שם בירת צרפת, לזכר כיבוש העיר בשנת 1814. השער היה בעצם חלק מחומת ברלין במהלך "המלחמה הקרה" ושימש ככניסה לחלקו המערבי של העיר. בראשו של השער ניתן לראות את הפסל של אלת הניצחון, רוכבת על כרכרה רתומה לארבעה סוסים. השער ניפגע במהלך מלחמת העולם השנייה אך הוא שופץ והוחזר למצבו המקורי.

איך ניתן להגיע?
תחנה עירונית: S1,S2,S25 Brandenburger Tor

ניתן לקחת את אוטובוס מספר 100 או 200 שעושים סבב בכל המקומות התיירותיים וכמו כן גם בשער ברנדנבורג.
אתר אינטרנט: https://www.stadtentwicklung.berlin.de/denkmal/denkmale_in_berlin/en/unter_den_linden/brandenburger_tor.shtml

הרייכסטאג – בניין הפרלמנט

במרחק הליכה קצר משער ברנדרבורג תוכלו למצוא את אחד הבניינים המפורסמים בברלין והוא הרייכסטאג, שבו יושב הפרלמנט הגרמני הבונדסטאג. כיפת הזכוכית אשר נבנתה מעל הרייכסטאג מאפשרת מבט פנורמי עוצר נשימה על כל העיר. במהלך הסיור ברייכסטאג תוכלו לשמוע על ההיסטוריה של המבנה ועל כל השינויים שהוא עבר במהלך השנים וכמו כן תוכלו לבקר גם בחדרים הפנימיים במקום.

איך ניתן להגיע?
תחנה עירונית: S1,S2,S25 Brandenburger Tor
אתר אינטרנט: https://www.bundestag.de/kulturundgeschichte/architektur/reichstag

צ'ק פוינט צ'רלי

צ'ק פוינט צ'רלי הייתה נקודת מעבר בתקופה שבה העיר הייתה חצויה למערב ומזרח ע"י חומת ברלין. לאחר שנפתחו גבולות העיר, צ'ק פוינט צ'רלי הפך להיות לאחד האתרים התיירותיים בעיר. כיום באתר זה ניתן להחתים את הדרכון בחותמת מזרח גרמניה או להצטלם (בתשלום) עם שחקנים הלבושים במדי חיילים. ליד האתר תוכלו לראות שלט זיכרון עליו מונצחות שתי תמונות של חיילים, רוסי ואמריקני, אשר היו מוצבים בעיר בתחילת שנות ה-90. בסמוך לאתר נמצא המוזיאון "הבניין שליד צ'ק פוינט צ'ארלי", בו תוכלו למצוא תמונות ישנות ממלחמת העולם השנייה, לקרוא מידע על גיבורי התקופה, ולשמוע סיפורים על הדרכים המגוונות בהן ניסו לברוח הגרמנים מהמזרח למערב בתקופת "המלחמה הקרה"
איך ניתן להגיע?
תחנת רכבת U6 Kochstr או תחנת אוטובוס M29,N6
אתר אינטרנט:
https://www.berlin.de/sehenswuerdigkeiten/3560059-3558930-checkpoint-charlie.html

אנדרטת זיכרון ליהודי אירופה

האנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו בשואה, הידועה גם כ"אנדרטת השואה", נבנתה בשנת 2005 על ידי פיטר אייזנמן, אדריכל יהודי-אמריקאי. האנדרטה ממוקמת בצד המזרחי של העיר ובמרחק הליכה קצר משער הניצחון. את האנדרטה מרכיבות 2711 קוביות בטון בצבע אפור כהה בגבהים שונים, והיא מדמה בית קברות. המעברים הצרים בין קוביה לקוביה יוצרים תחושת מבוך, אי נעימות ובלבול. מתחת לאנדרטה ישנו מרכז מידע תת-קרקעי שנבנה בעזרת "יד ושם". במקום ניתן ללמוד על יהודי אירופה במהלך השואה, לראות תמונות של משפחות יהודיות, לקרוא מכתבים שנכתבו במהלך המלחמה, לצפות בסרטים בהם ניצולי שואה מספרים את סיפורם ועוד. בכניסה מומלץ מאוד לקחת מכשיר קולי בעברית.

איך ניתן להגיע?
תחנת אוטובוס Wilhelmstr N2,200
אתר אינטרנט: https://www.stiftung-denkmal.de/startseite.html

חומת ברלין- East Side Gallery

חומת ברלין (או מה שנשאר ממנה) היא אתר חובה לכל תייר שמגיע לעיר. החומה, שהייתה באורך של כ-155 קילומטר והקיפה את כל מערב ברלין, מהווה סמל מרכזי בהיסטוריה של העם הגרמני. כיום הצד המזרחי של החומה מהווה שטח לציורי קיר וגרפיטי לאמנים בנושא של שלום ואחוות עמים. בחלקה האחרון החומה ישנו ציור של דגל גרמניה משולב עם דגל ישראל, שמייצג את האחווה והתמיכה בין שתי המדינות. המסלול של החומה המקורית מסומן בלוחיות מוזהבות בכל רחבי העיר עם כיתוב "חומת ברלין".
איך ניתן להגיע?
תחנת רכבת S5,S7,S75+U1 Warschauer str
אתר אינטרנט: https://www.eastsidegallery-berlin.com

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, הבירה התרבותית, כללי

Comments are closed.

חינם,
המדריך של ישראל זאבי
למשקיע בברלין. מלאו את הפרטים
וקבלו חינם את המדריך


* חובה