אירועים מומלצים לחודש ספטמבר 2018 בברלין

שבוע האופנה, פסטיבל סרטי פנטזיה, שבוע האומנות, פסטיבל למוסיקה קלאסית, מרתון ברלין ואירועים נוספים מחכים לכם בחודש ספטמבר בברלין. להן המומלצים שבהם:

Bread & Butter

31 לאוגוסט- 2 לספטמבר
אירוע האופנה והלייף סטייל "לחם & חמאה" יתקיים במהלך שלושה ימים במתחם "ארנה" שבשכונת Treptow בברלין, והוא יכלול לא רק מופעי אופנה אינטראקטיביים, מצגות של מותגים חדשים, תערוכות אומנות ושיחות על העתיד הדיגיטלי של אופנה (בהשתתפות בלוגרים ומומחים בינלאומיים לאופנה), אלא גם אוכל רחוב מכל העולם וכן שלל הופעות מוסיקה. האירוע נוסד בשנת 2001 בעיר קלן ועבר לברלין בשנת 2003. מאז שנת 2015 האירוע מתקיים בחסות Zalando- חנות האופנה המקוונת הפופולארית.
איפה: Eichenstraße 4, 12435 Berlin
מתי: שישי עד ראשון, 31 לאוגוסט עד 2 לספטמבר. בין השעות 13:00 ל-22:00
https://www.zalando.de/breadandbutter/

Musikfest Berlin

31 לאוגוסט- 18 לספטמבר
"המוזיקפסט" מסמן את תחילת עונת הקונצרטים בברלין, במהלכו אולמות הקונצרטים של העיר מתמלאים בצלילים של מוסיקה קלאסית אותן מבצעות תזמורות מקומיות ובינלאומיות, לצד מקהלות והרכבים קאמריים. הפסטיבל מושך לברלין לא רק מאות מוזיקאים, אלא גם אלפי אוהדים של מוסיקה קלאסית מכל רחבי העולם.
במהלך 19 ימי הפסטיבל יתקיימו בעיר 26 אירועים עם למעלה מ-80 יצירות של 40 מלחינים. 20 תזמורות ואנסמבלים, ביניהם התזמורת הסימפונית של ברלין, התזמורת הפילהרמונית של ברלין, התזמורת הפילהרמונית של רוטרדם, תזמורת הקונצרטים המלכותית של אמסטרדם, התזמורת הסימפונית של בוסטון ותזמורת האקדמיה לפסטיבל לוצרן יופיעו בפסטיבל.
לציון יום הולדתו ה-100 של ברנד אלואיס צימרמן ובמלאת 100 שנה למותו של קלוד דביסי, המוזיקפסט 2018 יציג עבודות מפתח נבחרות של שני המלחינים.
איפה: הפסטיבל יתקיים במספר מוקדים בעיר, ביניהם אולם הקונצרטים של Berlin Philharmonie וכן בכנסיית מתיוס הקדוש שבשכונת טירגארטן.

https://www.berlinerfestspiele.de/en/aktuell/festivals/musikfest_berlin/ueber_festival_mfb/aktuell_mfb/start.php

ISTAF – International Stadium Festival

2 לספטמבר

"פסטיבל האצטדיון הבינלאומי" הינו הפסטיבל הגדול בעולם לאתלטיקה, עם כ- 50,000 צופים ו-180 ספורטאים מכל העולם, אשר יתחרו ביניהם ב-15 ענפי אתלטיקה שונים במהלך יום אחד. לפסטיבל מסורת ארוכה והוא נוסד עוד בשנת 1937. בין השנים 1998 ו -2002 הוא היווה את התחנה האחרונה של "ליגת הזהב", סדרה חדשה של 6 מפגשים של ספורטאים מובילים מהעולם, שנוסדה על ידי האיגוד הבינלאומי של הפדרציות האתלטיות (IAAF). בתכנייה ריצת 100 מ' לגברים ולנשים, קפיצה לרחוק, זריקת דיסקוס, קפיצה במוט ועוד.

מתי: במהלך יום ראשון, ה-2 לספטמבר, מ-13:00 ועד 18:00 בערב.
איפה: Olympischer Platz 3, 14053 Berlin
כמה: הכרטיסים לאירוע יעלו בין 9 ל-39 יורו, תלוי במיקום ובקרבה לבמת התחרויות.
https://www.istaf.de/en/0/index.html

Heritage Day in Berlin

9 לספטמבר
"יום המורשת", שנקרא בברלין גם "היום הפתוח לאנדרטאות" – מתקיים מדי שנה מאז 1993 והוא אירוע כלל-אירופאי, שמטרתו ללמד על משמעות המורשת התרבותית ולעורר עניין ומודעות לטיפול ושימור של מונומנטים עתיקים. המוטו של יום המורשת 2018 הוא "בוא גלה מה מחבר אותנו". במהלך היום יתקיימו סיורים מודרכים סביב מונומנטים עתיקים, וכן במבנים ומקומות אשר בדרך כלל אינם נגישים עבור הקהל הרחב.
כך תוכלו למשל לסייר בין חורבות המנזר הפרנציסקני במיטטה, אשר נוסד בשנת 1250 ונחשב לאחת העדויות האחרונות של היסטוריית המייסדים של ברלין, או לבקר בבית-הקברות העתיק של "נופלי מרץ" בשכונת פרידריכסהיין, בו קבורים המהפכנים של 1848 לצד הנופלים במלחמת העולם הראשונה.
מתי: במהלך יום ראשון, ה-9 לספטמבר
איפה: בכל רחבי העיר ברלין.
כמה: חינם!
https://tag-des-offenen-denkmals.de/

Berlin Marathon

16 לספטמבר
מרתון ברלין מתקיים בכל שנה בשבוע האחרון של ספטמבר ומארח כ-40,000 ספורטאים מ-120 מדינות שונות. זהו אחד מאירועי הספורט הפופולריים בעולם והוא מושך אליו מדי שנה כמיליון צופים אשר מגיעים להריע לספורטאים וכמו כן ליהנות מהאווירה החגיגית אשר מלווה בכ-70 הופעות של מוסיקה חיה וריקודים, וכן דוכני מזון ואלכוהול רבים. תחרות הריצה המרכזית נפרשת על פני 42 ק"מ וביום שלפניה מתקיימות תחרויות ריצה אלטרנטיביות, כגון תחרויות עבור משתמשים בכיסאות גלגלים, handbikers, וילדים.
איפה: המרוץ מתחיל ונגמר בשדרת "Straße des 17. Juni" אשר עוברת לאורכו של הפארק הציבורי הגדול ביותר בעיר- הטירגארטן.
מתי: יום ראשון, ה-16 לספטמבר. המרוץ המרכזי יתחיל בשעה 09:15.

https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/

Fantasy Filmfest

5-16 לספטמבר
"פסטיבל סרטי הפנטזיה" הינו פסטיבל סרטים אלטרנטיבי, אשר יקרין במשך 12 ימים כ-50 סרטי אימה וסרטי מתח מכל העולם. את הפסטיבל יפתח השנה סרטו של פנסו קוסמטוס "מאנדי" עם ניקולס קייג' בתפקיד הראשי. הסרט הישראלי המסקרן "הגולם" של האחים יואב ודורון פז יוקרן בפסטיבל בבכורה אירופאית. כל הסרטים יוקרנו בשפתם המקורית עם כתוביות לאנגלית. סרטים בשפה האנגלית יוקרנו עם כתוביות לגרמנית.
איפה: הסרטים יוקרנו במתחמי הקולנוע "סיטי סנטר" שבפוטסדאמר פלאץ ובZOO Palact – שבשכונת שרלוטנבורג, ליד גן החיות העירוני.
כמה: כרטיס לסרט בודד יעלה לכם 11 יורו בסיטי סנטר ו-12 יורו ב-ZOO.
http://www.fantasyfilmfest.com/eng/FF_Berlin.html

Berlin Art week

26-30 לספטמבר
"שבוע האמנות בברלין" הוא הזדמנות מעולה לגלות עבודות של אמנים בינלאומיים ומקומיים אשר מוצגות במאות גלריות בכל רחבי העיר ולדון בהן בפורומים השונים.
שבוע האמנות משלב מספר אירועים המתרחשים במהלך חודש ספטמבר, כגון יריד האמנות “Art Berlin” והאירוע "Positions Berlin". זאת ועוד, מספר מוסדות לאומנות עכשווית בברלין משתמשים בהזדמנות הזאת לשיתוף פעולה עם אמנים וגלריות בינלאומיים לסדרת אירועים, המקדמים את העיר כמקום של יצירה, חגיגה ודיון על אמנות. האירועים המרכזיים של שבוע האמנות בברלין, כגון קבלות הפנים, השיחות, הופעות פרפורמנס והמיצבים מציעים לאספנים, לבעלי הגלריות, לנציגי מדיה, לאורחים הבינלאומיים וכמובן לאמנים עצמם את ההזדמנות להיפגש ולדון בעמדות האמנותיות האחרונות, ומוסיפים בכך מימד נוסף לשבוע האמנות בברלין.
איפה: האירוע מתקיים במקומות שונים בכל רחבי העיר.
http://www.berlinartweek.de/en/berlin-art-week.html

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב הבירה התרבותית

Comments are closed.

חינם,
המדריך של ישראל זאבי
למשקיע בברלין. מלאו את הפרטים
וקבלו חינם את המדריך


* חובה