אירועים מומלצים בברלין לחודש יוני 2019

השקעות נדל"ן בחו"ל

פסטיבל "קרנבל תרבויות" צבעוני בשכונת קרויצברג, אופרה ממלכתית בחינם, "48 שעות נויקלן", "ליל המדעים הארוך" ועוד שלל אירועים מהנים מחכים לכם בחודש יוני בברלין:

Carnival of Cultures
7-10 למאי

כמדי שנה (אך הפעם בחודש יוני ולא בסוף מאי כבדרך-כלל), "קרנבל התרבויות" יגיע לחגוג את הגיוון האתני והתרבותי של ברלין, כשהגרנד פינאלה הינו מצעד הרחוב החגיגי המתקיים מהלך יום ראשון, ה-9 ליוני, אשר מושך אליו כמיליון מבקרים (!!). תחפושות, ריקודים, מוסיקה, טקסים – הקרנבל הוא הזדמנות נהדרת עבור הקבוצות האתניות השונות של ברלין לחגוג ביחד ולהכיר אחד את התרבות של השני.

במשך ארבעת הימים של הקרנבל יתקיים בכיכרBlücherplatz, שברובע קרויצברג פסטיבל רחוב שוקק, הכולל הופעות מוסיקה חיות על פני כמה במות, הופעות של קוסמים ואקרובטים וכן כ -300 דוכנים אשר יציעו מאכלים , משקאות וממתקים מכל העולם לצד עבודות יד ודברי אומנות.

מתי: יום שישי מהשעה 16:00 ועד חצות, שבת וראשון מ-11:00 ועד חצות, יום שני מהשעה 11:00 ועד 19:00.
איפה: הפסטיבל יתקיים ברחוב Yorckstraßeשבשכונת קרויצברג.
*מצעד הרחוב ביום ראשון יתחיל בשעה 12:30 בצומת הרחובות Yorckstraße / Großbeerenstraße ויסתיים בשעה 21:00 בכיכר Hermannplatz שבשכונת נויקלן.

 48 Hours Neukölln
14-16 ליוני

שכונת נויקלן שבדרום ברלין נחשבת לשכונה בעלת המגוון אתני הגדול ביותר בעיר- תושבים מ- 160 לאומים שונים מתגוררים כאן זה לצד זה בשלום ובאחווה. פסטיבל האומנות "48 שעות של נויקלן", אשר נערך בהצלחה בכל שנה מאז 1999, בא לחגוג את המגוון הזה בדרכים שונות ויצירתיות, עם משתתפים ממעל 300 מוסדות תרבות ואומנות הפועלים בשכונה. הפסטיבל נמשך 48 שעות במהלך סוף-שבוע אחד וכולל תערוכות רבות, הופעות, אירועי אומנות, ירידים ועוד. המבקרים מוזמנים להשתתף גם הם בתהליכי היצירה השונים.

פרטים נוספים באתר הרשמי של הפסטיבל: https://48-stunden-neukoelln.de/en

Long Night of the Sciences
15 ליוני

במהלך "הלילה החכם ביותר של השנה" מוסדות מדעיים שונים, מעבדות וספריות בכל רחבי ברלין, אשר סגורים בדרך כלל לציבור הרחב, יפתחו את הדלתות שלהם למבקרים.
משעות אחה"צ ועד חצות מדענים ונציגים ממעל 70 מוסדות מדעיים בברלין והעיר השכנה פוטסדאם יסבירו לאורחים על העבודה שלהם, יערכו ניסויים מרתקים בפני הקהל ויציעו את ממצאי המחקר האחרונים שלהם. מעל 2000 אירועים (כ-300 מתוכם לילדים) מתוכננים לכם במרכזי מחקר, מכונים, מעבדות וארכיונים – החל במדעי הטבע וההנדסה ועד לפוליטיקה ולמדעי הרוח – שמושכים כ-28 אלף מבקרים מדי שנה. מה שעושה את "הלילה הארוך של המדעים" לכה מיוחד הוא המפגש האישי בין המדענים לתושבים, החוויה המרגשת של גילוי מקומות "נסתרים", והאווירה החיה של האירוע הלילי. מעל לכל, אלה לא רק את המבקרים שלומדים הרבה במהלך האירוע – גם המדענים עצמם שואבים השראה ומשוב שימושי מן הדיאלוג שלהם עם הציבור.

על מנת להקל על המשתתפים להגיע ממקום למקום, יופעל ביום זה שירות הסעות מיוחד וחינמי לאורך המסלולים השונים. השירות יפעל החל מהשעה 17:00 ועד חצות בחינם עבור כל מי שיש לו כרטיס לאירוע.

כמה: כרטיס בודד רגיל יעלה לכם 14 יורו, כרטיס משפחתי 27 יורו. ילדים מתחת לגיל שש- בחינם.
פרטים נוספים באתר הרשמי: https://www.langenachtderwissenschaften.de/

State Opera for Everyone
15-16 ליוני

"”Staatsoper for alle (בתרגום חופשי מגרמנית- "אופרה ממלכתית לכולם") מתקיימת מדי שנה מאז 2007 ונחשבת לגולת הכותרת של אירועי התרבות של ברלין. הקונצרטים, בניהולו האומנותי של דניאל בארנבוים, נערכים תחת כיפת השמים ופתוחים לכולם – וללא תשלום!

השנה התוכנית האומנותית כוללת 3 קונצרטים של התזמורת הסימפונית הממלכתית וכן שידור חי מבית האופרה של ברלין של "טריסטאן ואיזולדה" של ריצארד ואגנר.
האירוע יתקיים בכיכר "בבלפלאץ" שבלב שכונת מיטטה, ועל מנת להבטיח אקוסטיקה טובה במהלך הקונצרטים, ייסגרו לתנועה חלקים נרחבים משדרת אונטר דן לינדן הסמוכה. הקהל מוזמן להביא איתו כיסאות מתקפלים, שמיכות, ערכות פיקניק ומשקאות.

מתי: 15 ליוני, יום שבת, מהשעה 15:00 בצהריים ו-16 ליוני, יום ראשון, החל מהשעה 13:00. מומלץ להגיע כמה שעות לפני ההופעות על מנת להבטיח מקומות טובים ליד הבמה.
איפה: Babelplatz, 10117 Berlin

Fête de la Musique
21 ליוני

ב- 21 ביוני אתם מוזמנים ליהנות בכל רחבי ברלין מכל סגנונות המוסיקה מבלי לשלם ולו אגורה אחת! די-ג'ייז, להקות, תזמורות, מקהלות, וכן זמרים וזמרות יופיעו ברחובות, בכיכרות, בפארקים ובשאר המקומות הציבוריים באווירה שמחה ומשוחררת. את האירוע המקורי יזם שר התרבות הצרפתי ז'אק לאנג בשנת 1995 ומאז חוגגים אותו בהצלחה גדולה מעל 340 ערים ברחבי העולם, ביניהן 60 ערים באירופה.

לפרטים נוספים כנסו לאתר הרשמי של האירוע: https://www.fetedelamusique.de/events/

פורסם ע''י Ilana valdman  |  0 Comment  |  ב ברלין, הבירה התרבותית

Comments are closed.